Eerste deel van de brief over november 1949 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. Hallo, hallo, hier zijn we weer Veulens thuisfront met het nieuws over de maand November. Allereerst hoort U het weerbericht, ons verstrekt door het K.N.M.I. het Veulen. Matige wind uit N. Oostelijke richting, laag overdrijvende woikenveiaen met hier en daar een liefdesbui tussen Leunen en Veulen op Zondag 20 en Maandag 21 November in de omgeving van het Leunse veld. Weinig thermiek zodat zwervers niet veel kans hadden om op te stijgen naar den zevende hemel der liefde. Voor het overige van de maand wisselvallig, temperatuur boven het vriespunt. KERKELIJK NIEUWS: Meldden we reeds vroeger dat op 8 December onze nieuwe kerk plechtig zou worden ingezegend, thans moeten we mededelen dat deze inzegening verschoven is naar 18 December. Dit vindt zijn oorzaak in het feit dat de nieuwe kerkbanken nog niet klaar zijn. Maar volgens mededeling van de Zeereerw. Heer Rector zal de inzegening op 18 December plaats vinden ongeacht of de banken klaar zijn of niet. We hopen jullie de volgende maand een uitvoerig relaas omtrent de inzegening te verstrekken. PERSONENNIEUWS: Sterfgevallen. Driek van Soest, de man met het houten been is Donderdagavond 17 November terwijl hij rustig achter de kachel zal plotseling tengevolge van hartverlamming overleden. Hij bereikte de leeftijd van 75 jaar. Op Zaterdag 19 November d.a.v. werd hij te Leunen begraven. Als bijzonderheid kan worden vermeid dat Toon Drabbels (de timmerman) dezelfde dag bij Driek een kippenhok had gemaakt terwijl Driek hem hierbij nog behulpzaam was. De volgende morgen toen de timmerman opkwam kreeg hij de boodschap om de lijkkist voor Driek te maken. Van deze tijding stond hij enigszins verslagen. Moge Driek rusten in vrede. Nadat de vader van Jan Fleurkens in de gezegende ouderdom van 91 jaren overleed en ten grave werd gedragen op 26 September, ging thans de moeder haar echtgenoot na naar een beter leven. Zij bereikte de leeftijd van 87 jaar. Zij werd begraven op 2 December li ZIEKTEGEVALLEN: Manders Nel is reeds 7 weken ziek en is thans ter verpleging opgenomen in het Ziekenhuis te Venray. Zij is lijdende aan galsteen en zal vermoedelijk geopereerd moeten worden. Ook Vrouw Vennekens is voor enige weken opgenomen in het Ziekenhuis te Venray. Zij is geopereerd aan de spataren. Wat de ziektemeldingen in onze vorige brief betreft, hieromtrent kunnen wij mededelen dat de Toen het Veulen nog een 'vulleke' was (22) 15

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 16