Toen het Veulen nog een 'vulleke' was (2115 Derde deel van de brief over oktober 1949 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. VARiA-vervola: Deze zomer werd een meikcursus gegeven bi] A. van Dyck Overbroek. Verschillende personen slaagden deze maand voor het melkdiploma t.w. To Spreeuwenberg, Tilla Poels, Leen Jacobs, Dora en Tilla Reintjes, Jeu v. Ryswyck, Gerrit Hagens en Grad Jenneskens (knecht van Drabbels Kobus). Evenals vorige jaren werd de laatste week van October door de Jonge Boeren de aardappelenrondgang gehouden voor de Eerw. Zusters van Bethanië. De Jonge Boeren zijn thans bezig met het opnemen van zaadbestellingen voor het komende jaar. Volgens ontvangen berichten bevindt Coenders Bertus, welke zoals jullie wel weten zich ook in Indië bevond, zich thans aan boord van de Volendam en is op terugreis naar 't Vaderland. Wie volgt? maar dan wel naar 't Veulen. Mart Houben en Anneke Reintjes hebben als jeugdleidsters hun ontslag genomen bij de Jonge Garde. Zij zijn opgevolgd door An Cremers en Ina Hendriks (steenfabriek). SPORT: Op 16 October werd alhier door de handboogschutterij het jaarlijkse geiuksschieten gehouden. Hier waren aardige prijzen aan verbonden. Na afloop van het geiuksschieten werd nog een glaasje geluk gedronken maar zieken kwamen geen voor. Tenslotte alvast wat nieuws van November. Op 1 November (Allerheiligen) trok voor de eerste keer de processie over het kerkhof aan het Veulen om een gebed te storten voor de zieierust van de Veulenaren welke aldaar begraven liggen. Op 8 December a s. zal door de Hoogeerw. Heer Deken Berden te Ven ray onze kerk plechtig worden ingezegend. In de nacht van 1 op 2 November is na een kortstondige ziekte de vrouw van Toon de smid van Leunen overleden. Zij werd enkele dagen tevoren door een beroerte overvallen en is zonder bij kennis te zijn gekomen overleden. Als bijzonderheid kunnen we nog vermelden dat zij en haar man op de Boerenkermis alhier tegenwoordig waren, alwaar zij nog een taart verdienden als oudste bezoekende paar. Zij bereikte de leeftijd van 73 jaren. God geve haar de eeuwige rust. Geachte vrienden, dit is weer het einde van de nieuwsdienst van het Veulen. Alvorens te sluiten wensen wij U allen het beste toe, namens alle inwoners van het Veulen. Wij keren terug de volgende maand over dezelfde golflengte en schakelen over naar de Zeereerw. Heer Rector voor zijn maandelijkse praatje. Tot de volgende keer.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 16