3. Op maandagavond 2 aprii 1973 stormde het in Leunen behoorlijk. En toen is de haan van de kerktoren gewaaid. Gelukkig was hij niet veel beschadigd, alleen de snavel was iets omgebogen. Op 11 augustus 1975 werd het kruis en de bol, waarop de haan had gestaan, van de toren gehaald voor resauratie. Twee weken later werd de haan weer op de torenspits gezet. Nu is op 25 september 1999 weer hetzelfde gedaan: kruis, bol en haan werden gerestaureerd en wel weer op de torenspits gezet. Het verschil met 1975 en 1999 is, dat het karwei toen via een ladder en een paal tegen de toren werd geklaard, met aanwijzingen vanuit het toreniuik dooar de 74 jarige Helmondse leidekker Nico van Kimmenade. Nu ging het met een grote kraan en aanwijzingen via de mobilofoon door de zeer vakkundige leidekkers van de firma Verkoeien uit Weert. Alvorens het kruis en de haan op de torenspits werd gezet, werd het kruis eerst opnieuw gezegend. Het kruis herinnert ons aan het leven van Jezus van Nazareth, aan Zijn liefde voor ons ten einde toe. Het kruis is ons teken van meeleven en meelijden met eikaars lot. Moge dit kruis teken zijn, dat leven géven is, en moge het de herinnering levend houden aan Hem, wiens leven liefde was, wiens sterven toekomst had tot over de dood heen. WEEKENDDIENSTEN HUISARTSEN Ven ray - Ysselsteyn r Pastoor P. Ewais Voor de patiënten van: R.Bruins, Bv.Casteren-v.Giis, R.Gabeler, F.Schmeetz, H. Schraven, E.v.Tiel-Knoppen, M.v.Tiel, en J.Wittgen neemt waar: 9 okt. Dr.v.Tiei-Knoppen,Aronskelk 76, tel. 58 59 00 10 okt. Dr.Lucassen, Alegrostraat 43, tel. 58 28 24 Voor de patiënten van: A Coenen, P.Corver, P.P.Henkes, R.Keizer, L.Keizer-Bors, G.v.Loon, E de Munck-Keizer, M.v.Straaten en J.de Vocht neemt waar: 9 okt. Dr. G. van Loon, Pr.Hendrikstraat 26, 10 okt. tel. 58 88 00 Spreekuur en voor dringende gevallen kunt u terecht 's morgens van 10 tot 11 uur en 's middags van 5 tot 6 uur

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 4