A Toen het Veulen nog een 'vulleke' was (18) 14 Derde deel van de brief over september 1949 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. ZAKELIJK NIEUWS. De aardappelen zijn voor het merendeel gerooid en men is druk bezig met het ploegen voor rogge. Er zijn op het ogenblik reeds enkele percelen rogge gezaaid. Ook is men op veie plaatsen druk bezig met het rooien van suikerbieten. Deze worden hier de iaatste jaren veel op contract verbouwd. DIVERSEN. Op het sportterrein bij de Paterskerk werd van 25 t/m 27 September de 3e Grote Noord-Limburgse Landbouw- en Middenstands tentoonstelling gehouden. Deze expositie werd een groot succes. De eerste dag vond de officiële opening plaats, de tweede dag was de paardenshow en - Keuring de hoofdschotel en de derde dag vroegen allereerst het rundvee en de varkens de aandacht. Naast een apart werktuigenpark, in de buurt van 't sportterrein, waren op het terrein zelf grote tenten met stands van de Boerenorganisaties, de Jonge Boeren, Boerinnen en de Middenstanders. Tevens nog een grote consumptietent waar de dorst gelest en de honger gestild konden worden. Een prachtige verlichting gaf het geheel bij avond een feestelijke aanblik. Een muziek- kiosk werd speciaal voor deze gelegenheid opgericht, waarop diverse muziekgezelschappen elk een avond concerteerden; 1e dag harmonie Oostrum; 2e dag harmonie Ven ray en de derde dag fanfare Leunen. Op de eerste Dinsdag van September vond in de eerste vergadering van de Gemeenteraad voor de nieuwe vierjaarlijkse zittingsperiode de Wethouderskeuze plaats. Gekozen werden P. Pubben (herkozen), Th. Wintels (herkozen) en G. Reintjes (uit Leunen in plaats van H. Ouden hoven te Venray). Vooral in Leunen en 't Veulen was men ingenomen met deze benoeming. Op een der eerste Zondagen na de verkiezing bracht de Leunse fanfare de nieuwe Wethouder een serenade. SPORT. Zondag 18 September was een bewogen dag in de geschie denis van onze handboogschutterij. Het programma vermeldde Kring concours te Castenray. Onder een stralend herfstzonnetje togen onze schutters vergezeld door een aantal flinke supporters naar voornoemde plaats om aldaar met de edele handboog de strijd aan te binden tegen de diverse zusterverenigingen van onze Kring. Zij koesterden plannen om zich eens van hun beste zijde te laten zien. Er heerste een gezellige drukte, die bij aankomst van onze sportmensen nog ten zeerste werd verhoogd. Op de personele banen weerden de onze zich reeds geducht door enkele van de hiervoor uitgeloofde prijzen in de wacht te slepen. (J. Kunen 5x4 F. van Ooi 4x2) Daarna werd opgewekt begonnen aan de

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 15