m jf m Parochie opbouw .x, 24 ZINGEN IN HET KERKKOOR ZINGEN IN GEMEENSCHAP. Zingen in een koor is enorm gezellig en gemeensehapsgezindheid. Natuurlijk kan het ook beklemmend voorkomen, want je moet op je tellen passen; de dirigent geeft de toon, stemgebruik en het tempo aan. Je moet naar de repetitie ko men en in de dienst tijdig aanwezig zijn. En zo is het koor een plaats waar wordt geluisterd. Maar dit alles weegt niet op tegen te grote voordelen. Het koor is een goede setting voor je persoonlijke ontplooi ing, want jou stem is van groot belang. Je leert een zelfverzekerde houding aan te nemen, en wordt geoefend in de presentatie van jezelf. Er wordt naar je geluisterd, en je koor mag er zijn en naar geluisterd worden. En vergeet niet, dat het je een grote en zinvolle ontspanning geeft. Juist het "samen zingen" geeft zo'n heerlijk en rustgevend ge voel. Je kunt op zo'n moment eens alles achter je laten, en je mag jouw stem doen samenvloeien met de andere stemmen. Heerlijk, hoe je kunt genieten van de mooie klanken in de ruimte. Natuurlijk is zowel een ouderen- jongeren- gemengd of gregori aans- koor een eigen sfeer, maar staat niet los van de gemeenschap. Integendeel; het helpt de gemeenschap om een bepaalde sfeer te schep pen bij hun vieringen. Het koor vertegenwoordigt de gemeenschap als eensoort middelares. En bemiddeld het koor de zang en de gesproken acclamaties. Het koor werkt aan een passende liturgische sfeer, waarbij de aanwezigen zich thuis kunnen voelen, en het gebed van het volk als wierook doet opstijgen, ieder koor is een belangrijke schakel bij de parochie- en kerk- opbouw. Het is jammer dat wij hier zo weinig bij stil staan, en dat het best moeilijk is om koorleden te vinden Ga eens een kijkje nemen, en ga eens de sfeer proeven van een repe titie of praat er eens over met koorleden. Het is echt de moeite waard. Diaken. te oor. Een nieuwe lentezang binnen het kerkkoorIf

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 25