«AAA JUBELJAAR zu OP WEG NAAR HET DERDE MILLENNIUM W Gelovig gezin, kan dit nog in 2000 .1. Terwijl ik deze vraag schrijf, weet ik het antwoord al. Maar het is toch zinvol, hierover eens na te denken, en de vraag direct op ons persoonlijk leven te betrekken, Was zo'n vijftig jaar geleden bijna alles vanzelfsprekend; de zondagheüiging, kerkbezoek, gebed voor en na het eten voor het slapen gaan en bij het opstaan, nu vraagt dit eenhet opnieuw oppakken". Daarnaast zijn in onze parochies de meerderheid nog wel katholiek, maar in hoeverre Het zal toch goed zijn, om geregeld na te denkep, overin hoeverre ben ik katholiek.? En wat zijn dan de consequenties voor mij persoonlijk en voor de volgende generaties Vorming en scholing kan slechts in geringe mate steunen op de oude kaders. Al draagt de school, het ziekenhuis of vereniging nog het eti ket van katholiek, het is al langer geen garantie meer van een loyale kerkelijke verbondenheid. Secularisatie is overal doorgedrongen. We kunnen er over praten en zelf treuren, maar het is beter te kij ken naar. de toekomst. De volgende eeuw. Zeker als ouders, die toch voor de kinderen en kleinkinderen een vredige en verdraagzame toekomst wensen. Want kinderenhebben bondgenoten nodig; anderen die met hun meevoelenhun geloof mee willen beleven, hun waar den en normen leren toe te passen enz. Praktiserende katholieke gezinnen hebben daarom behoefte aan een parochiekerk die een ondersteuning biedt, de vieringen en sacramen ten gezinsvriendelijk maakt, en aandacht schenkt aan het gezinsleven binnen de woonplaats. De liturgie moet een zekere heilig gevoel in zich dragen en overbrengen Iets dat de aanwezigen raakt en aanspreekt. Niet voor niets kennen wij sinds kort "kinderwoorddiensten" binnen de weekendvieringen. Ook de gezinsmis werkgroep wil heel het gezin in de vieringen te betrekken, en een gelovige boodschap door geven. Samen haar de kerk, is samen werken aan de toekomst, is samen %T verantwoordelijk werken aan een gezonde en evenwichtige vor ming van alle gezinsleden. Het is elkaar delen in een gelovige levens wandel. Terwijl dit samenkomen de vriendschap, solidariteit, vreugde zorgen en liefde voor en in elkaar herkenbaar maakt.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 27