flinke speklaag van Harry en het op de grond Jiggende stro veerde het geval nogal goed, zodat de parachutist geen letsel bekwam. INGEKOMEN PERSONEN. Burgers heeft een nieuwe dienstbode gekregen. Het is een Brabantse schone n.l. eén uit Deurne. Naam onbekend. Nadere inlichtingen worden door haar persoonlijk verstrekt. DIVERSEN. Op 1 September jl. togen de volgende nieuwe Veulense leerlingen naar de Ambachtsschool te Venray: Wim Reintjes (Handrie) en Theo Wilmsen voor opleiding tot machinebankwerker en Willy Fleurkens en Gerrit Hendriks (van G radje) vooropleiding tot timmerman. Willy moest evenwel spoedig, wegens aanhoudende hoofdpijn, de lessen verzaken. Of hij nog zal hervatten staat nog niet vast. De overige genoemde jongens vormen thans met Piet Fleurkens de Veulense ambachtsclub. Mat Hendriks begon, na de grote vacantie, op Maandag 5 September jl. a/d Kweekschool te Roermond aan de 2e Klas. Zijn broer Joos begon op dezelfde datum zijn studie aan de M.T.S. te Eindhoven. Hij is daar bij particulieren in pension. Naar het schijnt heeft hij een goed kosthuis getroffen, althans hij heeft zich uitstekend gewend in de lichtstad, in onze laatste maandbrief verzuimden wij op te nemen dat de meester Waber a.d. school alhier en in pension bij A. Drabbels slaagde voor 't eerste gedeelte van de Hoofdact©. JONGE BOEREN. Op de Landbouwtentoonstelling te Venray behaalde de Afd. Jonge Boeren Leunen-Veulen een 2e prijs met eervolle vermelding vooreen door hun verzorgde stand. Hierin werd uitgebeeld, de vier steunpilaren waarop de fruitteelt rust. Van de suikerbieten proefvelden, oogstte Leunen de dikste suikerbieten. De opbrengst van de haverproefvelden was buitengewoon goed, Marne haver bracht 't zelfs tot 4600 kg per ha., de andere 6 rassen varieerden in opbrengst tussen 4200 en 4600 kg per ha. De aardappelen en mais voldeden minder goed, dit vindt zijn oorzaak vermoedelijk in de droge zomèr. Op 8 September werden de Jonge Boeren van 't Veulen op de vergadering van Jonge Boerenbesturen vertegenwoordigd door A. Van Ooi en Jeu Hendriks. Vroeger werd altijd daags na de begrafenis de zogenaamde uitvaartdienst gehouden. Tijdens deze dienst stond op de plaats waar daags tevoren de lijkbaar met de overledene had gestaan een katafalk. Dit was een loze doodskist op een baar waarover een zwart lijkkleed uitgespreid was. Volgende week het tweede deel van de brief over september 1949. Gerrit Reintjes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 17