Toen het Veulen nog een 'vulleke' was (16) Eerste deel van de brief over september 1949 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indiè. Hallo, hallo, hier zijn wij dan weer met ons maandelijks nieuws, KERKELIJK NIEUWS, Op Donderdag 8 September, Mariageboorte gingen de jongens en meisjes van het Veulens thuisfront per fiets naar O.L. Vrouw van Lourdes te Tienray. Intentie 'Behouden terugkeer van de Veulense jongens uit Indie'. Het is de vurige wens van de hele Veulense Gemeenschap, dat, door de voorspraak van O.L. Vrouw, jullie na volbrachte diensttijd gezond en wel naar geest en lichaam in ons midden zult terugkeren. Zondag 13 September ging vanuit Leunen de jaarlijkse processie te voet naar Oostrum. Van 't Veulen was niet veel belangstelling. Waarschijnlijk kwam dit door de Thuisfrontbedevaart naar Tienray enkele dagen van tevoren. GEBOORTEN. In de maand September werd bij van Gassel een jonge dochter geboren. Bij Thei Keysers een jonge zoon. Bij de Krijger, Hoofd der School, een jonge dochter dood geboren. STERFGEVALLEN. Op Zaterdag 10 September werd het Veulen opgeschrikt door een noodlottig ongeval. Leo Jacobs van het Steegsbroek was op die dag met z'n zwager, Harrie Hendrix (van Siene Graa) bezig met een ronde regenput te plaatsen. Daartoe hadden zij een gat van 70 tot 80 cm gegraven. Zij rolden daarna de put tot op de rand van het gat om hem van daaruit in hst gat te kiepen en aldus op zijn plaats te brengen. Blijkbaar moest er nog even in het gat gegraven worden. Hiertoe waren Leo en Harrie weer in het gat gegaan. Plotseling begon de grond te verzakken en tuimelde de regenput in het gat. Harrie kon zich nog net op tijd in veiligheid stellen, maar Leo raakte bedolven onder de dodelijke last. Hij was op slag dood. Er heerste grote verslagenheid aan 't Veulen. Onder overweldigende belangstelling is hij op 13 September begraven Leden van de ruiterclub Leunen-Veulen, met zwarte sjerp omgord, droegen de lijkbaar. Daags na de begrafenis, Woensdag 14 September 's morgens om 8.30 uur vond de uitvaart plaats(*). ZIEKTEGEVALLEN. Nelly Hendrikx bij de steenfabriek moet reeds langere tijd het bed houden. Zij is lijdende aan bronchitis, zoals men zegt. Harry Versteegen (de magere) viel bij zijne boer, Jeu Arts Ysselsteyn, bij het stro afgooien op de kop van de zolder. Doordat hij reeds enkele bossen stro op de vloer gegooid had en hij midden op het stro terecht kwam, waren d@ gevolgen gelukkig niet ernstig. Hij stond tenminste op, schudde zich eens flink en vooruit ging het weer. Door de

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 16