aandacht van het aanwezige publiek probeerden te trekken. Ze waren echter verstandig en gingen uit eigen wil. Buiten gekomen voelden zij er behoeften aan eens wat te gaan roetsen, dus het ging naar de roets- baan toe. Onder het gezelschap bevond zich ook een randbewoner van het Veulen. Deze nu werd door een Veulense boer over de rollende riemen en door de draaiende ton geleid. Beiden meenden echter dat zij nog we! zo goed bij waren dat zij dit waagstuk zonder ongelukken zouden kunnen volbrengen. Doch dit had je eens moeten zien. Eenmaal in de ton gekomen kenden zij geen benen en werden ais plakdeeg door elkaar gerommeld. Tot vermaak van alle toeschouwers tuimelden ze tenslotte uit de ton waarbij de eerstgenoemde zo ongelukkig terecht kwam dat hij met een bloedende mond overeind kroop en verder de gehelen avond met een dikke lip moest rondlopen. Vandaar gingen de kermisvierders naar het autoscooter om ook hier hun kunnen eens te tonen. Je kunt je wel voorstellen wat dat voor botspartijen gaf. Vooral auto's bestuurd door vrouwspersonen moesten het herhaaldelijk ontgelden. Begrijp je dat nou van zo'n oude knikkers? Ook zouden ze nog haast ruzie hebben gekregen wie er een ritje met twee aanwezige Veulense schonen mocht maken. Een Veulens zakenman regelde met gevaar voor eigen leven het verkeer door al waggelend over de baan links en rechts aanwijzingen en vermaningen te geven. De meeste bezorgdheid in deze toonde hij telkens weer voor het zwakke geslacht. Na enige tijd vonden de Veulense het tamelijk welletjes en trokken zij zich terug in het café van Gerrit Arts, waar zij hun inmiddels uitge droogde levers behoorlijk drenkten. Doch na enige tijd praatten enkele hunner er toch over om naar de vrouw te gaan, het was intussen ook half twaalf. Nadat zij hun fietsen hadden opgezocht, schravelde het complot in de richting Veulen, doch toen zij de café van Cremers aan de Leunseweg moesten passeren bleek dat ondanks hun goede wil dat het vlees toch nog steeds zijn zwakke plekken had. Ze werden dan als door een onzichtbare hand naar binnen getrokken. Binnengekomen meende men dat men geen dorst meer had, daarom werd algemeen besloten maar vast te drinken voor de dorst van morgen. Nou voor zover onze correspondent het beoordelen kon kunt U toch rustig aannemen dat zij zeker wel voor een maand in voorraad dronken. Toen zij later dan ook buiten kwamen wisten zij niet meer van welke zijde zij op hun fiets moesten. Het duurde dientengevolge dan ook geruime tijd alvorens de colonne zich in beweging zette Volgende week het vervolg van dit verslag van Venrayse kermis. Gerrit Reintjes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 16