14 Terwijl zij aldaar lag brak hun zoon Bertus een arm en moest ook in het ziekenhuis worden opgenomen. Hij viel van de wagen. Hij is inmiddels weer opgeknapt. Theo KSeeven maakt het ook goed maar moet nog enige tijd het bed houden. Hij brengt zijn tijd zoek met breien hetgeen voor zijn moeder een tegemoetkoming betekent in haar sokkenvoorraad. Eliy Smedts loopt reeds met krukken door het veld en gaat bezoeken afleggen bij de buren. Zij zal over enige tijd een kunstbeen krijgen, maar moet zich voorlopig nog met de krukken behelpen. ZAKELIJK NIEUWS: De rogge, haver, tarwe enz. hebben inmiddels het veld verlaten en men is thans druk bezig met het rooien van aardappelen. Deze zijn vanwege de grote droogte van deze zomer niet erg dik en zullen op vele plaatsen beneden de maat blijven. De herfst staat er ook niet erg vlot voor en de weilanden zijn dor zodat men op vele plaatsen het vee in de weide reeds stro bijvoedert Ook is er op vele plaatsen watergebrek zodat er verschillende de buurt op moeten om het noodzakelijke water machtig te worden. Men zegt wel eens 'die zit op een droogje' maar thans zit men met velen op een droogte en dit iaatste is erger dan het eerste. Maandag ji. was het hier een tropendag en constateerde men een warmte welke in de laatste 100 jaar hier in Holland niet was waargenomen. De temperatuur was 33 tot 34 graden. JONGE BOEREN: Op 15 Augustus II. werd het nieuwe vaandel van de Jonge Boeren van Leunen-Veulen door de Zeereerw. Heer Pastoor Vorstermans te Leunen plechtig ingezegend. Het prachtigs vaandel werd vervaardigd door de Eerw. Zusters van Bethanïe te Venlo. Op 28 Augustus II. zijn de Jonge Boeren op excursie getogen naar de Benelux-tentoonstelling te Eindhoven, Zij vertrokken des 's morgens om 9 uur per bus welke via 't Veulen naar Eindhoven reed. Er was geweldig veel op alle gebied te bezichtigen. De prijzen van de consumpties waren populair en aan de eisen des tijds aangepast. Een glaasje bier kostte 50 cent en een flesje chocomel kostte 60 cent. Ook een glas water, maar dat kostte 10 cent per glas. Dit laatste schijnbaar vanwege de grote droogte van de iaatste tijd. Hiermee worden gewassen zoals stoppelknollen, sera de lie, lupine en spume bedoeld. Deze weiden op het vrijgekomen graanland gezaaid en dienden in de herfst ais voedsel voor het vee. Regeninstallaties waren in die tijd nog onbekend. Daarom onderging men een langdurige periode van droogte als een onafwendbare gril van de natuur. Volgende week het tweede deel van de brief over augustus 1949. Gerrit Reintjes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 15