13 Toen het Veulen nog een 'vulleke' was (12) Eerste deel van de brief over augustus 1949 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. i Hallo, hallo, hier zijn we weer met onze maandelijkse verzameling van leuter en nieuws over dezelfde golflengte als de vorige maand. We beginnen onze uitzending met het gebruikelijke weerbericht ons verstrekt door K.M.I. van het Veulen. Voor de maand Augustus, zwakke tot matige wind, uit alle richtingen, nevelig omstreeks Venrayse kermis opkomende uit N.O.-richting en afzwakkend naar Zuidwestelijke richting, 's Anderendaags opklarend en mooi weer. Voor zweefvliegers met Venrayse kermis goede thermiek zodat opstijgen naar de zevende hemel goed mogelijk was. KERKELIJK NIEUWS. Zondag 14 Augustus had alhier de plechtige wijding plaats van de klok welke door een milde gever aan de kerk was geschonken en welke reeds haar plaats in de nieuwe kerk heeft ingenomen. Na een kort maar plechtig lof trokken al de inwoners van het Veulen in een processie vanuit de noodkerk naar de nieuwe kerk. De plechtige inzegening, door de Hoogeerwaarde Heer Deken Berden van Venray, had plaats bij de nieuwe kerk alwaar de klok op een paar ijzeren schragen was gehangen. Rondom de klok had de Jonge Garde een erehaag gevormd tijdens de inzegening. Na de inzegening werd eenieder in de gelegenheid gesteld de nieuwe klok te luiden van welke gelegenheid veelvuldig gebruik gemaakt werd. Thans heeft de klok haar uiteindelijke bestemming gevonden en roept vanuit de nieuwe kerk 's morgens de bewoners van het Veulen op voor het bijwonen van de H. Mis, des 's middags om 12 uur voor het bidden van het Engel des Heren en zij waarschuwt de bewoners des 's avonds als de dag ten einde loopt en men na volbrachte dagtaak kan gaan rusten en genieten van de mooie zomeravonden ook al zijn deze dit jaar schaars geweest. PERSONENNIEUWS: GEBOORTEN: Bij Piet van Staveren werd deze maand een jonge zoon geboren welke bij het doopsel de naam van Petrus heeft ontvangen. Bij Harry Kleeven werd deze maand een jonge dochter geboren hetwelk bij het doopsel de naam van Maria ontving. Harry schijnt van mening te zijn dat ze beter groot geboren kunnen worden want deze jonge dochter had bij haar geboorte een gewicht van 13 pond, dus half volwassen. ZIEKTEGEVALLEN: Harry Thissen is nog steeds onder dokters handen. Omstreeks half September zal hij weer zijn werkzaamheden kunnen hervattenDus de duiven zien hun meester weer hersteld terug. De vrouw van Harry Kleeven is ook enige dagen in het ziekenhuis geweest.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 14