12 .inn. Leunen Veulen en Heide De "Avondwake als een van onze projecten. Aansluitend op de vorige week, over onze betrokkenheid, inzet en ver antwoordelijkheid binnen de liturgie, is onze werkgroep Avondwake Deze is vanaf het begin van dit j aar succesvol bezig in alle drie de parochies. De avondwake aan de vooravond van een uitvaart, is een wake gericht op wat komen gaat. Zo wordt de avondwake voor een over ledene altijd verbonden met de Eucharistie en de uitvaart. Het geheel van het paasmysterie komt zo het meest tot zijn recht; leven, dood en verrijze nis. Onze cluster' werkgroep avondwake bestaat uit 10 vertegenwoor digers van alle drie de parochies. 5 Leunen, 3 Veulen en 2 uit Heide De taak is vanuit de parochies voorgaan met gebeden en het gedenken van een overledene. Tevens een bezoek brengen aan de nabestaande, als voorbereiding en invulling van de avondwake. De verantwoordelij kheid ligt bij de clusterpriester en\ of de geestelijke parochie administrator. De grondstructuur, is die van van een woord- en gebeds-dienst. Formeel verschillen deze beide diensten van eikaar. Een woorddienst zal het accent leggen op het luisteren naar de heilige Schrift en de verkondiging. Bij een gebedsdienst ligt de nadruk op het samen bidden van voorbeden, psalmen, en andere gebeden. Ons cluster heeft gekozen voor een combinatie van beiden, omdat het ook gaat om troost, ondersteuning en bemoediging van de nabestaanden. Het voorkomt bovendien een mogelijke verdubbeling en het is een opgaan naar de heilige Eucharistie als definitief afscheid. Het wenningsproces; Natuurlijk is ook een avondwake wel even wennen. De avondwake die in de traditie ook welvigilie" werd genoemd is al een oude vorm van liturgie op de vooravond van een uitvaart en begrafenis. Ouderen herinneren zich nog wel dat door de buurt de rozenkrans en of andere gebeden in de Kerk werd en gebeden op de vooravond. Hoe het ook zij gezien het priester tekort, maar vooral het "samen kerk"geeft een bij zondere voorkeur aan de avondwake; Het is geweldig hoe betrokken en intens parochianen zich geven en inzetten, om er voor de nabestaanden een mooie dienst van te maken, waar dankbaarheid, respect en waar dering uitgaat naar de overledene. Maar ook hoe de gelovige gemeen schap meedeelt en meeleeft met de nabestaanden. Wij zien hoe goëd en mooi werk er in een cluster kan plaatsvinden, en hoe goed wij op weg zijn in hetSAMEN KERK ZIJN" diaken

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 13