.mi. Samenwerking in en tussen parochies, Lemen - Veulen en Heide Natuurlijk.U doet toch ook mee Vanuit de reeds besproken visie; dat iedere gedoopte deelgenoot is van hetalgemeen priesterschapvan Christus, staan we nu met zijn allen voor het functioneren van onze kerk en parochie. Wat kunnen we nu dan concreet doen in en om de liturgie Leden voor werkgroep kinderwoorddiensten, de werkgroep gezins vieringen, of voor de werkgroep Woorddiensten en voor de avond A wake. Maar ook als misdienaars, volwassen acolieten, collectanten, koster, en niet vergeten als koorlid van het jongeren-, gemengd- of het gregioaanskoor. Als dirigent of organist, maür ook onderhoud liturgische gewaden, poetsen of bloemenversiering. Zoek maar uit. Er zijn tal van mogelijkheden om je actief te maken binnen en ron dom de liturgie. Het enige wat u hoeft te doen is, je aanmelden bij het secretariaat van uw plaatselijk kerkbestuur. Denk nu niet, dat doen anderen wel. Mij niet gezienik heb toch al genoeg. Zeker het zijn heel vaak dezelfde mensen die zich inzetten voor de kerk en parochie. Jammer, want zij raken helemaal overbezet. Niet goed dus en niet echt goed voor onze kerk en parochie. Door de toenemende clustering en samenwerking tussen de pa rochies wordt het werkgebied van de priester gróter en moet hij meerdere parochies bedienen. Daarom kan geen enkele parochie meer zonder tal van vrijwilligers, die het werk in en rondom de liturgie voorbereiden, ondersteunen en medeverantwoordelijk- heden en taken op zich willen nemen. Door steeds meer actieve deelnamen van alle gelovigen, ontstaat er een inspirerende ge loof- en kerkgemeenschap. Daarnaast zullen de liturgische kerk diensten meer en meer een zaak van ons worden. Er ontstaat béslist iets heel moois, namelijk samen elkaar in geloof beves- tigëri en van harte en bezield ons geloof vieren en beleven. Diaken

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 18