koeriersdiensten. Doch zij vonden in America alles gemobiliseerd zodat zij numeriek in de minderheid waren. Zij vonden het maar verstandig om zich niet aan de grote actie te wagen. Toch werden onze twee kanonniers gedwongen even handtastelijk te worden. Een ervan had spoedig de man onder de knieën zitten doch daar tegenover kreeg hij er twee op zijn eigen hoofd zitten. De andere slingerde aanvankelijk drie belagers van zich af en deelde links en rechts zeifs een stuk of vijf aanvallers rake klappen uit. Spoedig werd het vuren gestaakt want het was bedtijd geworden. Men had de kracht van de tegenstander eens gepeild. Of een ronde tafelconferentie zal volgen is nog niet bekend. We zuilen u echter nauwkeurig op de hoogte houden Ter verduidelijking van de beschreven gevechtshandelingen onderstaande uitleg: Zondag 3 Juli De jongste van het drietal: Lei Verstegen De middelste in leeftijd: Piet Hendriks (Gradje) Schoppenboer: Gerrit van Kempen. Hoeve Erica Dinsdag 5 Juli een van het drietal: Piet Hendriks (gezicht binnenstebuiten) een zijner kameraden: Lei Jacobs (ondergedoken oog) Zondag 10 Juli Zwaar geschut: Jan Janssen (knecht A. Bovee) die vijf aanvallers weerstond, Harry Koenen Scheide (een onder twee boven zich) Dekking van de flank: Harry Verstegen, Jeu Hendriks; Lei Verstegen, Jan Swinkels (knecht bij G. Willems), P. van Meyel en L. en Th. Groetelaars Lichte eenheden: Wim Clephas, Joos Hendriks, Jan van de Goor, Jeu van Rijswijck en Piet Fleurkens. Gelukkig is in de loop der jaren de verhouding met de Americanen grondig verbeterd. Er zijn nadien heel wat huwelijken tussen Americaanse en Veulense partners gesloten. De al tientallen jaren bestaande, zeer vriendschappelijke band tussen de carnavalsverenigingen van beide dorpen had op zaterdag 17 juli jl. weer een hoogtepunt Op die dag werd een gezamenlijke barbecue gehouden waaraan meer dan honderd personen deelnamen. En waar vond dit gebeuren plaats? Jawel, bij de vroegere 'schoppenboer1, Gerrit van Kempen! U ziet maar weer, het getij kan ook ten goede keren! Volgende week het eerste deel van de brief over augustus 1949. Gerrit Reinties

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 15