20 voldoende opgewassen zijn en standvastig gelovig kunnen Nu de kanalen van gezinnen, scholen en verenigingen stee der de kanalen zijn waarlangs de expliciete geloofsoverdra plaats kan vinden, zullen we op zoek moeten gaan naar nie vormen. Ik hoop hierop nog nader terug te komen. Diaken ff) AAA JUBELJAAR Deze eeuw gaat de geschiedenis m als de eeuw van MariaZo ont stonden de maanden mei en oktober, als de Maria maanden. Daarnaast viert de kerk de gedachtenis van Mariaiedere zaterdag Alle maal initiatieven om Maria ais on ze hemelse Moeder onder onze aandacht te brengen. Waarom Omdat Jezus zelf, ons Maria als onze Moeder heeft gegeven. Maria staat aan het begin van de heilsgeschiedenis, en heeft Jezus via Haar schoot Jezus Wij mogen Maria dan ook zien, als de Bruid en Jezus als de Bruide gom van onze kerk. Deze eeuw heeft de kerk, ons als Haar kinderen tot onze Moeder willen brengen. En ons steeds opnieuw aan de voet van het altaar geroepen, als een vereniging met Haar Zoon Jezus. En wij zien, dat Maria er een groot genoegen in heeft, over ons Haar te verspreiden. Wij worden aan de schone deugden van Maria herinnerd in de Litanie van de heilige Maagd. Vele gezinnen zijn extra in liefde verenigddoor zich te beijveren om de godsvrucht tot Maria. Een aardse moeder die zich met de hemelse Moeder in godsvrucht verenigd wordt een huiselijke haard vol van de ware chris telijke liefde. Een tederheid, warmte, 'trouw en heid siert de moeder van zo'n gezin. Haar hart van menselijke natuur is een heid. Maria is het, die ons nooit stelt, als wij haar in onze gebe den trouw blijven aanroepen. Ook niet over de drempel van deze eeuw.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 21