Toen het Veulen nog een 'vulleke' was (9) 8 Tweede deel van de brief van juli 1949 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. DIVERSEN. Mat Hendriks heeft aan de kweekschool te Roermond met succes het overgangsexamen afgelegd en ging hiermede naar de tweede klas. Zijn broer Joos slaagde te Venlo voor Mulo A zodat hij nu Mulo A zowel als B in zijn bezit heeft. In September a.s. hoopt hij zijn geluk te gaan beproeven aan de M.T.S. te Eindhoven. Op de naaischool te Oirlo slaagden Doortje Reintjes (H. Reintjes) en Tilla Reintjes (G. Reintjes). Voor costumière slaagden Lies Wiimsen en Marie Cremers. Ook Harry Hendriks slaagde erin het gat in zijn broek waarvan in de vorige uitzending sprake was weer te dichten, maar niet bij de pas geslaagden voornoemd. Ofschoon hij andera damesbediening prefereert moest hij in dit geval bij een heer zijn toevlucht nemen. ZAKELIJK NIEUWS. De rogge is bijna overal af, ofschoon het op veie plaatsen met moeilijkheden gepaard ging. Er zijn veel loonmaaiere gestopt met hei maaien van percelen die plat lagen en door onkruid overwoekerd waren. In Ysselsteyn heeft men gewerkt met binders uit Zeeland. Ze waren wel goedkoop maar voldeden daarentegen slecht. Er zullen dit jaar niet veel mooie mijten komen te staan vanwege de ruwe bossen en de droogte. Harry Verstegen, die magere jongen, werd tijdens het maaien bijna in mootjes gesneden. Bij het overhalen op de zelfbinder moest hij er op een gegeven moment zo hard aan trekken dat hij zich van de zitplaats lichtte en voor het mes terechtkwam. Op zijn ju- geroep stonden de paarden ogenblikkelijk stil hetgeen zijn geluk was. Hij lag met het hoofd tegen de messenbalk terwijl zijn strohoed middendoor gesneden was. Boffen nietwaar? Je ziet weer, onkruid vergaat niet. De haver is inmiddels ook rijp geworden, zodat men voor de kermis als het weer gunstig blijft de oogst verreweg aan de kant heeft. De stieren hebben zich bij hun nieuwe baas Jan Fleurkens goed gewend. Voor logies van de Heren werd de bestaande karachop achter aan het huis door Fleurkens omgebouwd tot een stenen stal. Voldoende gepantserd om evt. het bruut geweld der vaderdieren te kunnen weerstaan. Fleurkens heeft bepaalde uren vastgesteld waarop men foto's kan laten besta an sfeest terwijl G. Reintjes Leunen dien dag zijn zilveren jubileum als kassier viert. De algemene vergadering droeg in dit verband een feestelijke karakter. De Centrale te Eindhoven bestaat dit jaar 50 jaar. Naar aanleiding daarvan wordt in Augustus aldaar een grote Landbouwtentoonstelling gehouden. Het terrein hiervoor beslaat een

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 9