Toen het Veulen nog een 'vulleke' was (8) 8 Eerste deel van de brief van juli 1949 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. Hallo, hallo, hier is de nieuwsdienst van het Veulen, en bestemd voor de jongens overzee over een golflengte van 6 km van Venray. Allereerst hoort U het weerbericht geldig van 1 Juli t/m 30 Juli 1949. Zwakke tot matige wind uit alle richtingen, met een paar windstoten komende uit Zuidelijke richting. Voor zwervers weinig of geen thermiek, zodat opstijgen naar den zevende hemel enige tijd zal moeten worden uitgesteld. Vervolgens hoort U het kerkelijk nieuws enz. KERKELIJK NIEUWS. Op Zondag 3 Juli was het feest van de plechtige H. Communie. 12 communicanten, t.w. 6 jongens en 6 meisjes. Zij werden 's morgens om 7 uur(*) door de fanfare van Leunen aan de schooi afgehaald waarna een plechtige Hoogmis ter hunner intentie werd opgedragen waaronder zij tot de H. Tafel naderden en hun doopbeloften hernieuwden. Deze plechtigheden duurden tot circa 9.15 uur. Mijnheer de Rector kondigde een rondgang aan ten bate van het Fonds Opbouw der Kerken in het Bisdom Roermond, hetgeen elders ai reeds een paar jaar gebeurde. Hier op het Veulen bleef dit totnogtoe achterwege omdat al veel offers gebracht moesten worden voor de bouw van de eigen kerk. Aangezien ter financiering van dit laatste ook gedeeltelijk geput kan worden uit voorgenoemd fonds achtte Mijnheer de Rector het billijk dat ook van hier tot dat doel werd bijgedragen. Begrijpelijk is het dat er nu voor de eigen gemeenschap buiten dit nog vele verplichtingen blijven bestaan voor aleer de nieuwe kerk ingericht en bemeubeld is. Evenwel móet niet uit het oog verloren worden de grote betekenis van een eigen kerkgebouw voor ons gehucht. In Leunen is men in de kerk met schilderwerk bezig. De H. Diensten worden er thans verricht in het patronaat. Dit zal ongeveer tot midden September duren alvorens de Diensten weer normaal in de Kerk plaats hebben. PERSOONLIJK NIEUWS: GEBOORTEN. De ooievaar landde deze maand op 6 Juli bij Slangen en bracht aldaar een dochter uit de loterij hetwelk de naam Truus heeft ontvangen bij het H. Doopsel. Bij Cox-Mommen Steegsbroek een zoon. ZIEKTEGEVALLEN. De vrouw van Toon Bovee kreeg van de dokter verlof om weer zachtjesaan de werkzaamheden te hervatten. De toestand van Elly Smedts is ver boven alle verwachting. Zij wordt al met een wagentje door het veld gereden en gaat de buurt weer opzoeken. Wanneer er zich geer. verdere complicaties voordoen za! het nog ver boven verwachting met Elly aflopen. Theo Kleeven is inmiddels weer

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 9