13 ZAAIEN Wie het zaad heeft moet zaaien. Wie het zorgvuldig in gesloten handen houdt, wie bang is het te verliezen, zal nooit de vreugde kennen van de oogst. Bosmans S) AAA JUBELJAAR OP WEG DERDE MBLLENNIUM.il. Er is en wordt de laatste tijd heel veel geschreven en gesproken over de vraag welke weg de kerk van vandaag moet gaan. Heel veel nota's zijn er gemaakt "op weg naar het jaar 2000. Als inleiding was steeds, een poging, om een duidelijk zicht te krijgen op de taak van de kerk in onze moderne tijd. Het vraagt om een beeld van de geestelijke situatie van onze tijd, van de mens vooral die leeft in deze tijd, de concrete mens voor wie wij als kerk zorg dragen, en die we willen brengen tot verbondenheid met Christus, temidden van de gemeenschap van Zijn volk. Enkele punten kwamen sterk naar voren; de enorme snelle ver anderingen op politiek, sociaal, economisch en technisch gebied, heeft heel veel vertrouwde omvergeworpen; traditionele verbanden, gezin- en beroepswereld, familie en burennetwerken zijn in hoge mate afgebrokkeld. Overgebleven is veelal een mens, die zich geisoleerd en onzeker voelt, verloren in de massa, hunkerend naar geborgenheid en affectie in een kille maatschappij. Conclusie is o.a. "de mens zit in de geestelijke crisis van onze tijd" Er ligt voor de kerk en voor ieder van ons een boodschap het jaar 2000. De uit draging om het geestelijk element weer naar voren te halen. De hoop die leven doet, de bestemming waarnaar we onderweg zijn. (vervolg) Diaken.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 14