thuis maar moet nog twee maanden blijven liggen. Siene Grad zijn vrouw is inmiddels weer zo ver opgeknapt dat zij weer op mag zijn. Handrie Martens zijn vrouw (ons vrouw) is ook weerzo ver gevorderd dat zij het bed mag verlaten en kan nu weer met Handrie op het veld gaan stoeien. Zij mag evenwei nog niet werken, in onze vorige uitzending verzuimden wij te melden dat P. J. Cox Hoeve Gouden Leeuw in het Gasthuis te Amsterdam een operatie heeft ondergaan. Hij is inmiddels weer geheel opgeknapt. ONGEVALLEN. To Hendriks werd op de Overioonseweg tegenover het St. Josephgesticht, waaruit zij zojuist uit de huishoudschool kwam door een fietser in volle vaart aangereden. Een flinke val en een vrij diepe wond waren het gevolg van deze kennismaking. Zusters van het bovengenoemd gesticht verleenden eerste hulp en thuis waar zij 14 dagen moet blijven zitten zag Frans Fleurkens toe dat er geen infectie optrad. Momenteel loopt zij alweer en zal het leed weldra geleden zijn. Lei Thissen kreeg een trap van het paard en heeft met de arm in een doek de oogst afgewacht. Hij is nu weer genezen. Nauwelijks was de een van de schrik bekomen of de andere, Harry, wilde ook wel eens wat gaan vieren en tuimelde met een zak op de nek van de ladder met het gevolg dat hij nog steeds naar de dokter moet om de dokter te laten voelen of het nog pijn doet. Harry lacht intussen in zijn vuistje dat de oogstwerkzaamheden al zo ver vorderen zonder dat hij een hand naar uitsteekt. Hij heeft de schouder gekwetst. Bakker Van Gassel, die blonde krullebo! raakte met de handen bekneld in de broodmengmachine. Drie kiammen werden hem door de dokter in de palm van de hand gezet. Hij bleef even vrolijk met de gewonde hand doorwerken. De vos verliest wel zijn haren maar niet zijn streken. Tenslotte sloeg Bèr van Ooi zich bij het maaien met de sikkel in het been en dus bijna zichzelf weggemaaid. Hij is inmiddels weer hersteld. HUWELIJKEN. Naar verluid zal Miet Nabuurs op 23 Augustus a.s. in het huwelijksbootje stappen met een zekere Frans Huisman uit Gennep. De inzegening zal plaats hebben in de Grote Kerk te Venray terwijl de bruiloft in Hotel de Zwaan zal plaats vinden. Te betreuren valt dat aan het Veulen nog geen hotel verrezen is. Thans ziet men dit grootse evenement langs de neus gaan. Volgende uitzending nadere bijzonderheden. (V Het vroege tijdstip van deze viering hield verband met het feit dat men, om de H. Communie te mogen ontvangen, volslagen nuchter moest zijn. Volgende week het vervolg van deze brief van juli 1949. Gerrit Reintjes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 10