Toen het Veulen nog een 'vulleke' was (7) 12 Derde deel van de brief van juni 1949 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. DIVERSEN: Het echtpaar Groetelaars-Stroeken viert op 5 Juli hun 25- jarig huwelijksfeest. Bijzonderheden hierover de volgende maand. Mientje van Paulen Bert slaagde na een opleiding van 6 maanden resp. te Bouvigne en te Breda voor gezinsverzorgster. Zij zal haar practische taak op 5 Juli te Hoensbnoek aanvangen. Joos Hendriks slaagde te Sittard voor Mulo B. In de loop van Juli zal hij het mondeling examen A afleggen. Het schriftelijk gedeelte hiervan heeft hij reeds achter de rug. Wij wensen hem veel succes. Jan Fleurkens, Thei Willems en Gerrit Hendriks slaagden te Venray voor het toelatingsexamen van de ambachtsschool. ZAKELIJK NIEUWS. De rogge begint al te rijpen zodat het gauw genoeg oogst zal zijn. De haver staat goed maar vraagt om regen. Evenzo de aardappelen welke op vele plaatsen reeds afsterven. Ook de weilanden vertonen dorre plekken. De bruine luxe merrie van Hendriks (steenfabriek) promoveerde op 8 Juni te Roermond tot stermerrie, Leunse kermis dinsdag is bij Geelen een practische veekeuringsles geweest vanwege de Jonge Boeren. De 1® prijzen vielen ten deel aan de jonge boeren Fr. Fleurkens en J. Reintjes terwijl van de oudere boeren G. Willems en J. Slangen de 1® prijs in de wacht wisten te slepen. Twee jonge boeren nl. Teng Verschuren en Bert Jenniskens uit Leunen zullen eerlang naar Amerika gaan emigreren, waar zij in dienst zullen komen bij een halfbroer van Bert Jenniskens. De houders van de proefvelden van de Jonge Boeren kregen van de keurmeesters een pluim. De houders zijn Gerrit van Kempen en Fr. Fleurkens van hier en in Leunen Teng Verschuren en Grad Manders. Eerlang meldden wij dat het Pompstation haar voltooiing naderde. Thans moeten wij mededelen dat het nog wel enige tijd zal duren voor men in Venray de kraantjes kan opendraaien. Dit vindt zijn oorsprong in het feit dat de gehele buizenleiding is afgekeurd. De leiding kan de vereiste druk niet verdragen. Een schadepostje voor de aannemer. Beste vrienden, het nieuws van de maand Juni is weer op. Wij willen deze brief besluiten met U allen de beste wensen over te brengen van alle inwoners van het Veulen en wensen U sterkte toe. Moge Gods zegen op U allen rusten. Goede wacht en straks behouden vaart. Voorts geven wij het woord aan de Zeer Eerw, Heer Rector voor zijn maandelijkse toegezegde aanvulling.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 13