5^ DE DIAKEN IS EEN WAT RARE VOGEL. f JZ Hij woont, leeft en werkt met en tussen de gewone mensen; je ziet hem zelfs in de cafe en bij de car naval. Toch moet hem steeds voor ogen staan, dat hij als diaken een heilige Wijding heeft ontvangen. De diaken verschilt daardoor wezenlijk ook van andere gelovigen die voor bepaalde diensten in de Kerk eenaanstelling" ontvangen. De diaken heeft door zijn wijding de intrede gedaan in de geestelijke stand, en is hierdoor gesterkt door de sacramentele genade, voor zijn dienstenwerk aan en binnen het Volk van God en Zijn Kerk. En wel in dedienst van de diaconie de liturgie de dienst van het Woord en van dedienst van de liefdewerken(diakonie). Met deze woorden be schreef de Paus zijn taak. De diaken ontving bij zijn wijding in de kathedraal, de handoplegging van de Bisschop, als een uiterlijk teken, dat hij een door God gekozen persoon is voor het dienstwerk in kerk en wereld, en daarom een bijzondere genade van de heilige Geest ontvangt De diaken staat binnen het kerkelijk Ambt van de Clerus. Hij is niet gewijd voor het priesterschap, maar voor het "dienstbetoon" De diaken is de helpende dienaar van de Bisschop om dienstbaar te zijn voor het volk en de kerk. Hij moet vooral een man van gebed zijn, en vanuit het sacrament van de Eucharistie een intens geestelijk leven leiden. Parochie opbouw. Vanaf heden heeft dit stukje "parochie opbouw" een kleine wijziging. Dit omdat de werkgroep Cluster; Leunen, Veulen en Heide, mij gevraagd heeft - elders in dit blad - over ons cluster te schrijven. Lees dat s.v.p. ook. Wanneer is een paroc Het aantal gelovigen per parochie is zeker belangrijk, echter zwaarder weegt het aantal "praktiserende gelovigen" Zij bepalen de draagkracht, de deelname de ondersteuning en noem maar op. Deze bepalen de kracht van een vitale

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 21