Samen werking in en tussen paroc Leunen - Veulen en Heide HOE KOMEN WIJ OP HET IDEE; "CLUSTER1' Bij de besprekingen in 1992 van de beleidsnotaPastoraal en Evan gelisatie kwamen wij tot de volgende inzichten; - Het toenemend aantal te kort aan priester, geeft geen kans meer dat iedere parochie een Pastoor zal hebben. Er zijn al meer dere parochies zonder een vaste priester. - Er is vanaf 1965Y70 een ander denken ontstaan, over het gelovig leven en over de manier waarop men dit geloof wil beleven. - Het aantal praktiserende gelovigen die de kerk met vaste regelmaat bezoeken neemt nog steeds af. Ongeveer 13 behoren tot de vas te kerkbezoekers. - Er is een schaalvergroting noodzakelijk, om voldoende omvang, inhoud en gestalte te geven aan het pastoraal beleid; denk maar aan de katechese, evangelisatie, diakonie, scholing en vorming enz. - De levensvatbaarheid van de parochies kunnen wij slechts door interparociele samenwerking in de toekomst waarborgen. - Het steeds meer inschakelen van vrijwilligers, vereisen een goede scholing en vorming. Interparochieel kan dit het beste opgezet en begeleid worden. Vanuit ons Bisdom zijn ons drie modellen van samenwerking aange- gereikt; Fusie, Federatie of Clustervorming. Fusie; het volledig in elkaar opgaan van meerdere parochies tot een vaste eenheid, van beleid, uitvoering, financieel en bestuur. Federatie; zoveel mogelijke onderlinge samenwerking tussen meer dere parochies, met een Pastoor en een bestuur. Cluster; samenwerking van meerdere parochies met behoud van de zelfstandigheid en identiteit, doch slechts een Pastoor over meer dere parochies. Op brede schaal is er over deze mogelijkheden van samenwerking ge sproken, en er is een keuze gemaakt naar het bisdom toe. Bij ons was dit overduidelijk; Leunen, Veulen en Heide. De volgende week zul len wij hier op verder gaan. Diaken van Gassel

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 18