ongepast was om die via, die tenslotte aan het Veulen verdiend was, nu 16 ook nog naar Oirlo te transporteren. Sjeng moest echter noodzakelijk weg en dus bleef er niets andera over dan maar aan de cake van G. Thissen (drieënprijs) te beginnen. Intussen werd de keel goed gesmeerd en de lever behoorlijk gedrenkt. Tegen sluitingsuur kreeg het buffetgezelschap dat inmiddels was aangegroeid en onder wie zich nu ook Jan Reintjes bevond als troostprijs van van Gassei een hele vla. Bij Gradje Hendriks zou die na eerst koffie te hebben gedronken worden verorberdMaar zover is hij niet gekomen. Op weg naar Gradje zag Piet Clephas de grindweg voor de sloot aan en de sloot voor de grindweg. Bij gevolg kwam Piet met de fiets in het water terecht en slechts aan de grote tegenwoordigheid van geest van G. Thissen is het te danken geweest dat hij niet helemaal kopje onder ging. Ser die het onheil zag gebeuren liet plotseling zijn fiets in de steek en met een formidabele machtsduel greep hij Piet bij zijn nekvel om hem alzo voor de ondergang te behoeden. Piet niet gewoon om met een natte broek thuis te komen gaf er de voorkeur aan om ze maar eerst bij Gradje te drogen. Inmiddels kwam Harry tot de ontdekking dat zijn broek behorend bij het pak dat hij voor de eerste keer aan had, een gat meer had dan toen hij ze 's morgens aantrok. De oorzaak is onbekend. Gradje Hendriks dekt de schade. Het hele gezelschap hetwelk inmiddels bij Gradje Hendriks was aangeland kwam hier tot de ontdekking dat het gehalte droge stof niet in overeenstemming was met het gehalte vocht. Er werd dan ook eenparig besloten om de droge stof aan te laten vullen door een koffietafel bij Gradje Hendriks. Hoe de verhouding van het droge stofgehalte tot het vocht was is niet bekend doch 's anderendaags 's morgens constateerden voorbijgangers dat een der huisgenoten van Gradje Hendriks voor de eerste koffie reeds bij van Gassei aan de bei stond met een grote boodschappentas. Verder commentaar overbodig. VARIA. Bij de gehouden gemeenteraadsverkiezingen op Donderdag 22 Juni werd Teng Houben herkozen als Gemeenteraadslid welke het Veulen bij de Vroede Vaderen zal vertegenwoordigen. Wij wensen de nieuwgekozene van harte proficiat. De stieren welke eertijds bij Toontje Bovee stonden zijn thans overgeplaatst naar Jan Fieurkens. Op 11,12 en 13 Juli is een Ziekentridium in het St. An na-gesticht te Venray. De Jonge Garde met hun leidsters maakte met Léunse kermis een uitstapje naar de speeltuin ONS BUITEN te Venlo. Deze heeft intussen een uitbreiding ondergaan en is aangevuld met een dierenpark. Over twee weken het vervolg van deze brief van juni 1949. Gerrit Reintjes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 17