Toen het Veulen nog een 'vulleke' was (6) Tweede deel van de brief van juni 1949 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. f SPORT. Op 1® Pinksterdag hield onze handboogschutterij haar jaarlijks koning schieten, hetgeen met de nodige spanning gepaard ging. Bèr van Ooi wilde schijnbaar koning worden maar in al de spanning trok hij bij de 4e pijl de pees stuk en moest als een soldaat zonder munitie de strijd staken. Doch P. Clephas, G. Thissen en Sjeng Kunen zetten verwoed de strijd voort. Toen er 25 pijlen waren verschoten lagen deze nog geen 5 punten uit elkaar. Op het heetst van de strijd raakte P. Clephas achterop en moest plaats maken voor Handrie Martens die inmiddels op toeren kwam. Het zijn steeds vier rozen en geleidelijk loopt hij op G. Thissen en J. Kunen in. Doch de tijd ontbrak om deze schaakmat te zetten. Als er 50 pijlen zijn verschoten blijkt dat Sjeng Kunen met 5 punten voorsprong G. Thissen is gepasseerd maar inmiddels is Bèr van Ooi weer in de strijd gekomen. Men geeft hem in de beginne niet veel kans maar de nieuwe pees laat zich van de beste zijde zien. Bèr klapte 173 punten bij elkaar waarmede hij gelijk spel maakte met Sjeng Kunen. Daar echter het laatste schot van Bèr een 3 was terwijl Sjeng een 4 had werd deze laatste als koning uitgeroepen, al was het dan maarzoals later bleek voor de 1® Pinksterdag. Zo werd Sjeng dan als koning met de passende hoffelijkheid omringd. Beschermheer Weys speldde Sjeng onder toepasselijke woorden de medaille op. Ondertussen stond de krachtpatser H. Verstegen gereed om de nieuwe koning op zijn oersterke schouders een luchtreis door het café van Gassei te laten maken. Onder een golf van enthousiasme waaraan enkele borrels en glaasjes pils niet vreemd waren deinde Zijne Majesteit door het luchtruim. Na een 'Lang zal hij leven' werd een voortreffelijke landing uitgevoerd. Toen meende Zijne Majesteit dat het welletjes was en kreeg haast om naar Oirlo te komen. Als men pas getrouwd is schijnt men toch niet lang weg te kunnen. Het kan ook zijn dat hij popelde om zijn wederhelft van het heugelijke nieuws op de hoogte te brengen. Toegegeven moet worden dat het een hele prestatie is om zo vlak na de trouwdag al koning te worden. Hoe het zij, zijn voorgenomen overhaast vertrek met de door hem behaalde eerste prijs en cassette eierlepeltjes plus nog een vla wegens het grootste aantal vieren viel blijkbaar niet in de smaak bij enkele buffetsupporters onder wie G. Thissen en Harry Hendriks. De eerste bracht Zijne Majesteit op de hem eigen kernachtige manier aan het verstand dat de Koning eigenlijk wei een rondje zou kunnen geven en de laatste uitte zijn veronderstelling dat het eigenlijk

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 16