a De diaken een rare vogel Hoezo Het is toch een vogel als duizenden anderen. Misschien uiterlijk Maar in een diaken moet Christus toch zichtbaar worden. Daartoe is hij geroepen, gevormd en gezonden. Een oude zegswijze moet hem kenmerken; "in cruce salus" of te wel in zijn kruis ligt het heil. Dit klinkt alles behalve aantrekkelijk en zelfs onwezenlijk. Toch heeft Christus de diaken hiertoe geroepen; het kruis opnemen, Zijn leerling en volgeling zijn, door een offeren de dienaar te zijn voor Christus en Zijn Kerk. In hem moet de liefde van God onder de mensen zichtbaar worden, in zijn geloofshouding, verkondiging en getuigenis. Anders gezegd; de diaken wil als Christus zelf, vanuit God, een dienend leven leiden, en een bruggenbouwer zijn tussen de kerk en de mensen.hen over de drempel van de kerk brengen en hen dopen, tot kinderen van God en tot erfge- k m name van het Rijk van God. Een altijd klaar staan en "er zijn" om mensen uit te nodigen, te bemoedigen en te helpen. Misschien dan toch een wat mislukte vogel; want soms gaan r 4 de mensen niet meer naar de kerk, en vinden God niet nodig te hebben, en vinden dat zij best zonder kerk echt christelijk kunnen leven. Dat maakt hét misschien voor een diaken on aantrekkelijk, moeilijk, en ondervind miskenning, maar het is voor hem juist een uitdaging. Hij is een wapenloze strijder voor Gods liefde onder de mensen, en een ware hechte ge meenschap van mensen met Jezus in het centrum. Een diaken zegt blijven" mij geschiede naar Uw Woord Parochie opbouw IV "De Parochie 0 4 m I Om te praten en te werken aan een parochie is het nodig dat allen wéér in geloof het ware gezicht" van de parochie ontdekken. Hoewel de kerkelijke gemeenschap, altijd een universele dimensie heeft, vindt zij toch haar directe en zichtbare uitdrukking

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 19