thuisgekomen. Zij moet nog rust nemen. En nu nog een zonderling ziektegeval n.l. Handrie Martens en de vrouw. De laatste heeft een lichte graad van longontsteking. Handrie welke niet erg hard meer kon lopen werd gegrepen door de griep. Of dit wel van zo ernstige aard was weten wij niet maar ons idee is meer dat Handrie niet kon zien dat ons vrouw in bed moest blijven en hij moest werken. Ja zo'n jong getrouwd paar zonder kinderen kan zich we! een dagje rust en gezelligheid veroorloven al is het dan ook in bed. Het spreekwoord zegt gedeelde smart is halve smart en gedeelde vreugde is dubbele vreugde. Zo dacht Handde en ons vrouw er ook over. Het onkruid had van de gelegenheid gebruik gemaakt om nu de baas ziek was er ook eens een dagje flink aan te trekken en nu heeft Handrie de mangels vol onkruid en schoffelt dag in dag uit. Hierbij wordt hij geassisteerd door goedwillende buren. Thei Kleeven de oudste zoon van Harry Kleeven is ook in het Ziekenhuis opgenomen. Hij is geopereerd in de rug vanwege zijn afwijkende benen. Wij wensen Theo het beste toe en hopen dat hij spoedig weer hersteld een steun voor zijn ouders zal moge zijn. HUWELIJKEN. Siene Grad zijne Jep zal binnenkort in het Huwelijk treden met An v/d Heuvel uit Zeilberg (vroegere dienstbode van de Fam. Mulders). Zij gaan wonen in Kamp E. te Ysselsteyn. Jep is aldaar werkzaam op het Duitse kerkhof. VERKERINGEN. Schreven wij vorige maand dat met Leunse kermis de vooruitzichten gunstig waren, wij moeten thans mededelen dat het voor de meesten een fiasco geworden is. Leunse kermis heeft zo voor het Veulen niet gebracht wat er in stilte toch van werd verwacht, leder ging zijn eigen weg en de meisjes gingen in een sombere stemming naar huis. De ouders van de meisjes profiteerden hiervan want het kostte hun geen extra koffie en zij behoefden niet te mopperen dat het afscheid nemen teveel tijd in beslag nam. Er was dan na Leunse kermis aan het Veulen niemand verkouden. Ondanks de tegenvallers met Leunse kermis ging er een stel in de hoop op meer succes naar Deumese kermis. Alle pogingen om in het buitenland zaken te doen mislukten, waarschijnlijk lag de oorzaak ook hier in het tekort aan deviezen, maar het spreekwoord zegt immers zoekt in den vreemde niet wat het eigen land u biedt. Waarschijnlijk had men hieraan niet gedacht. BOUWWERKZAAMHEDEN. Met de bouw van de kerk schiet het ai aardig op. Het beschoten dak ligt er reeds op terwijl binnenkort de pannen wel hun plaats zullen gaan innemen. Volgende week het vervolg van deze brief van juni 1949. Gerrit Reinifes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 14