Toen het Veulen nog een 'vulleke' was (5) 12 Eerste deel van de brief van juni 1949 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. De maand Juni is weer verstreken, hij behoort weer tot het verleden maar wij zuilen trachten hem aan onze geest nog eens te laten voorbij trekken met ai zijn vreugden en wederwaardigheden om U zodoende een beeld te brengen wat de maand Juni het Veulen heeft gebracht. KERKELIJK NIEUWS. Pinksteren, een der hoogste Kerkelijke Feestdagen, werd aan het Veulen, hoewel nog in de noodkerk, op waardige wijze gevierd. Deze dag had nog des te meer betekenis, daar het tevens Eerste Communiefeest was. Er waren 18 communicantjes t.w. 8 jongens en 10 meisjes, welke voor het eerst tot de H. Tafel naderden. Elk jaar opnieuw vormt dit een treffelijke gebeurtenis. Het zangkoor voerde wederom zeer verdienstelijk een tweestemmige muziekmis uit. De Sacramentsprocessie op Zondag na het feest van het H. Sacrament te Leunen was zeer mooi. Op Kuperskoe! in Leunen was een rustaltaar opgericht hetwelk met een pad bestrooid met gekleurd zaagmeel bereikbaar was. Hiermede werden diverse figuren zoals het Lam Gods enz. uitgebeeld. Het geheel gaf een zeer mooie indruk. De oudste zoon van Thies van Kempen van de Scheide is met Pinksteren tot Subdiaken gewijd. Dus volgend jaar zal Leunen weer een van haar zonen zien opgaan naar het Altaar des Heren. GEBOORTEN. Op het Veulen is deze maand een kind geboren bij Classens-Joosten op Peelplan Zuid bij Slangen. STERFGEVALLEN. Meldden wij in onze vorige brief dat de toestand van Jac. Hendriks niet bijster gunstig was. Thans moeten wij tot ons leedwezen mededelen dat Jac. het tijdelijke met het eeuwige heeft verwisseld, na tijdig te zijn voorzien van de Laatste H. Sacramenten. Hij overleed op 8 Juni 's morgens om 5 uur en werd op 11 Juni op het kerkhof aan het Veulen begraven. De Ruiterclub Leunen-Veulen droeg het lijk naar het kerkhof en bewezen hierdoor hun ontslapen medelid de laatste eer. ZIEKTEGEVALLEN. Meldden wij in de vorige maand brief dat de toestand van Eliy Smedts zorgelijk was. Thans kunnen wij U mededelen dat zij in die tussentijd Is opgenomen in het Ziekenhuis te Venray, alwaar haar een been werd afgezet. Alhoewel haar toestand toch nog zorgen baart is zij vol goede moed. De vrouw van Siene Grad is ook van de laatste H. Sacramenten voorzien. Zij lijdt aan een hartkwaal en heeft hierbij bronchitis en longontsteking opgelopen. Haar toestand is thans weer vooruitgaande. De vrouw van Toon Bovee is inmiddels weer

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 13