Toen het Veulen nog een 'vulleke' was (4) u Derde deel van de brief van mei 1949 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. FEESTEN. Contactavond van het Thuisfront op 8 Mei mag een schitterend succes genoemd worden. De belangstelling was groot waardoor men te kennen gaf dat men de jongens overzee een warm hart toedraagt. De spreker van deze avond was dhr. Hermans Districtsvoorzitter van het Limburgs Thuisfront. Da avond werd gehouden op de overdekte speelplaats der schooi welke met enige kunst en vliegwerk was omgebouwd in een behoorlijke zaal. Pik-Up geluidsinstallatie zorgde voor de muziek om zodoende de goede stemming te verhogen. De avond werd gevuld met film, spreekbeurten en een loterij en eindigde om 12 uur. De zaal was naar de eisen des tijds ingericht, behoorlijke W.C.'s zodat de boodschappen zonder veel omhaal konden worden bezorgd. Bij gebrek aan een borreltje zorgde de pomp voor het nodige vocht zodat niemand uitgedroogd de thuisreis moest aanvaarden. THUISFRONT. Het nieuws van deze maand is inmiddels weer op. Wij willen dan deze brief sluiten namens alle inwoners van het Veulen, U het beste toe te wenseneen goede wacht en straks een behouden vaart. Moge de Goed God onze wensen voor U zegenen tot heil van God, Koningin en Vaderland. EEN WOORDJE VAN DE RECTOR. Zo jongens hoe maken jullie het nog. De Pinksterdagen waren drukke dagen i.v.m. de eerste communie welke die Zondag is geweest. Het is een mooie plechtigheid geweest. We hadden 18 communiekantjes, 10 jongens en 8 meisjes. De Hoogmis was een muziekmis, werkelijk goed uitgevoerd. Ik heb in deze dagen ook nog bezoek gehad van mijn zuster die 16 jaar lang in het klooster is geweest. Thans mocht ze voor drie dagen naar huis in verband met het Heilig Jaar De junimaand is speciaal toegewijd aan het H. Hart. Verenig Uwe gebeden met de onze omdat het H. Hart U veilig moge geleiden door deze moeilijke tijd en U allen behouden niet alleen naar het lichaam maar vooral naar zie! moge terug brengen in ons midden waar ons aller liefde U wacht. Hou je goed jongens, goede moed en kop op. Tot de volgende maand. Met hartelijke groeten en steeds in mijn gebed indachtig zijnde Mijnheer de Rector Volgende week de brief van juni 1949. Gerrit Reintjes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 15