15 resultaten te boeken. Zij worden dan schijnbaar meer vooruitstrevend, ook wat pijl en boog betreft. Om een volgende keer betere resultaten te behalen zijn plannen in voorbereiding om allemaal jonggetrouwden in het eerste zestal van de doel te plaatsen. De enige moeilijkheid is echter nog Gradje Hendriks welke niet meer tot de jonggetrouwden gerekend kan worden. Mogelijk kan deze voor zulke gelegenheid het trouwen nog wel eens een keertje overdoen. Dan is de zaak oké. VARIA. Toon Jacobs is per 1 Mei van M. Kunen vertrokken naar G. Houben als knecht. Grad van Gassel heeft op 8 Mei zijn café omgezet in een volledige vergunning zodat men in het vervolg bij van Gassel ook een borreltje kan wippen. Op deze dag was het dan ook niet te verwonderen dat jongeren en ook ouderen teveel kregen van dit geestrijk vocht. Al spoedig werden de gesprekken groot al waren de glaasjes klein. De steenfabriek heeft op Vrijdag 22 Mei ook weer haar poorten geopend en werkt weer. De fabriek draait nog wel op halve toeren. Dit vindt zijn oorzaak in het materiaalgebrek. Joep Verstegen welke het bedrijf hetwelk hij thans bewoont door verkoop gaat verlaten is in de Peel aan het ontginnen geslagen. Hiervoor werd hem een perceel van 13 ha. woeste grond toegewezen. Op de eindles van de landbouwschool te Venray slaagde Wim Clephas van hier. Bij de aanbesteding van de melkritten ingaande 1 Mei viel de rit van de Lorbaan in handen van Piet Janssen America terwijl de rit Veulenseweg in handen viel van Verhoeven en Verstegen. Een stel Veulense jongens ging op 22 Mei naar de kermis op de Rips, met zekere bedoelingen welke een jonge man aangeboren zijn. Maar ja in Brabant moet je ook zo maar niet binnen vallen, want daar geldt nog steeds het spreekwoord onbekend maakt onbemind. Zo verging het onze Veulense vrienden ook Ze dachten ergens op de Rips de koffie te kunnen verdienen maar moesten met een lege maag en gebroken illusie huiswaarts keren, v Vroeg men een Brabantse schone om een dansje, liefst ook nog vier a vijf maal, het was en het bleef neen. Soms werden er dan ook woorden gebruikt tegenover zo'n durske, welke men in het algemeen niet bezigt en dan ook niet als gepast konden worden beschouwd. Maar ja als je warm loopt valt er wel eens meer uit de mond. tienstrepige gast: colorado-kever doel: handboogschutterij Volgende week het laatste gedeelte van de brief van mei 1949. Gerrit Reintjes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 15