Toen het Veuien nog een 'vulleke' was (3) 14 l Tweede deel van de brief van mei 1949 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. ZAKELIJK NIEUWS. De stand der gewassen is gunstig. De rogge is door de vele regen gaan liggen wat de opbrengst nu niet bepaald ten goede zal komen. De vooruitzichten wat fruit betreft zijn buitengewoon. De aardappelen waarin de tienstrepige gast(*) geen vreemdeling is staan goed. Alleen de ongewenste gast zullen we met een D.D.T.- soepje ofwel loodarsenaat een hartelijke ontvangst moeten bereiden. VEETEELT. Op 4 Mei is te Horst een varkensfokdag gehouden. De belangstelling was groot. Er waren ruim 300 dieren aanwezig. Door de warmte bezweken 3 varkens t.w. een zeug en 2 beren. De biggenprijzen varieerden tussen 40 en 50 gulden. Een dragende zeug tussen 350 en 450 gulden. BOEREN- EN JONGE BOERENORGANISATIE. Op Zondag 15 Mei is de Kring Venray van de jonge Boeren, welke inmiddels zelfstandig is geworden, ter bedevaart naar Oostrum geweest. WEDEROPBOUW. De bouw der kerk vordert goed. De boerderij van v, Wijlick is inmiddels gereed gekomen. De boerderij van G. Reintjes nadert haar voltooiing en de boerderij van G. Houben evenzo. Het Veulen zal ook een paar arbeiderswoningen gaan krijgen. Deze zullen waarschijnlijk in het weiland van G. Wilms naast Jeu de Muider worden gebouwd. SPORT. De handboogschutterij van het Veulen heeft op Zondag 22 Mei het seizoen geopend en toog met pijl en boog naar Leunen, met het doe! de eerste prijs naar het Veulen te slepen. Jammer genoeg hebben ze het niet zo ver kunnen brengen en moesten met lege handen naar huis. Ze hadden zegge en schrijven 169 punten terwijl St. Anna 203, Leunen 198 en Lull 213 punten hadden. Ja, ja als de doel(**) op een borrel moest schieten was het zeker iedere keer roos. Het Veulen was met een jong zestal vertegenwoordigd. Dat deze het vak niet voor 100% onder de knie hadden kan hun niet zo zwaar worden aangerekend doch dat de zo gevreesde kanonnier Serry (ex-koning) niet eens het zoet van het doelwit mocht proeven is onbegrijpelijk. Een borreltje schijnt hier een stok tussen het wiel te hebben gestoken. 24 Punten was het resultaat van 10 pijlen plus een flinke sigaar (Karei I) van overige. Sjeng Kunen, welke pas getrouwd was en eerst verlof moest vragen aan de wederhelft deed het beter. Mogelijk heeft zijn eega Sjeng de les gelezen en van buiten laten leren. Hij kiepte 57 punten bij elkaar. Het schijnt dat trouwen toch nog ergens goed voor is, en er toe bijdraagt om ongekende

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 14