14 aangeschoten dan fladderde zij toch zo lang dat zij buiten het bereik van de jager bleef. Een had er echter succes. Deze trof echter een ezelinnetje en het hart en die bulkte prompt ia, ia. Het eerste bedrijf speelde zich af in Lottum. Hij mocht haar vergezellen tot bij de familie. Na eerste de inwendige mens te hebben versterkt werd de reis naar het Veulen aanvaard. De dikke van Verstegen kwam onderweg in aanraking met een andermans trapper zodat zijn voorste wiel met de as op de grond kwam liggen. Zo krom was zijn rad geworden. En zijn band was er niet afgegaan of kapot. Met drie man ging men op het rad staan om het maar weer draaiend te krijgen. Van Lottum tot 't Veulen heeft hij op het stoeltje moeten fietsen omdat het voorste wiel anders niet kon draaien. Eerst had hij nog een groot leven maar toen wij thuis kwamen had hij bij wijze van spreken de tong op de schoen hangen. Hij zei twee dagen later dat hij de figuur van het stoeltje nog op zijn achterwerk had staan. Zalig zijn zij die niet zien en toch geloven. Ton van Ooi heeft deze week ruzie gehad met de haan. Deze was niet voor de poes en bewerkte hem met zijn sporen. De kennismaking was van dien aard dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Zo kwam Ton in het ongeval en moest 2Vz dag blijven zitten. Zonder vorm van proces werd de haan ter dood veroordeeid en werd kort tijd iater het vonnis voltrokken. Het verzoek om gratie werd afgewezen. Thans ziet men bij Van Ooi de kippen ronddwalen zonder haan. Deze week viert Weys aan het Overbroek zijn 25 jarig huwelijksfeest hetwelk een heel feest belooft te worden. Naar schatting worden 200 gasten verwacht. Dus het is wei de moeite waard. Mina van Ooi is deze week voorgoed ais slotzuster in het klooster getreden. Dus spits je er maar niet meer op. De Rector zijn vader is enige tijd voor Pasen een voet afgezet doch hij is inmiddels weer terug uit het Ziekenhuis en heeft reeds een kunstvoet alwaar hij ai vrij goed op kan lopen. Tot zover de brief van april 1949. Over twee weken volgt een samen vatting van de brief van mei 1949. Gerrit Reintjes WIE WIL ER AF EN TOE BABYSITTEN OP ONZE 3 KINDEREN VAN 5 - 3 - 1 jaar. tel58 59 51

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 15