6 TE KOOP: eenpersoon Auping senioren ledikant inel. nachtkastje z.g.a.n. rollater tel. 58 82 11 Parochie H. Catharina, Aibionstraat 30, 5809 AE Leunen, Banknummer. 1281.29.999. Iedereen in Leunen heeft het intussen wel gehoord: de oude kerk gaat in de steigers. Het wordt een groots gebeuren, waarbij de dakbedekking en de hemelwaterafvoeren grotendeels vernieuwd worden. Verder worden de dakkapellen, de glas-in-lood-ramen en het voegwerk hersteld en worden de gewelven weer in de oorspronkelijke staat gebracht. Uiteraard wordt alles afgerond met een grote schilderbeurt. Nu het werk is aanbesteed, blijkt het tekort na inzet van de eigen middelen van de kerk nog altijd f 165.000,- Zoals vorige week al in de Ruuper stond, heeft het kerkbestuur inmiddels de werkgroep restauratie in het leven geroepen. Hieraan is gevraagd om te helpen bij het bijeenbrengen van de ontbrekende gelden. De groep is intussen al een aantal keren bij elkaar geweest en heeft zich goed laten voorlichten over de bestaande plannen. Ook zijn al een groot aantal ideeen voor acties geopperd en bekeken op hun voor- en nadelen. De werkgroep vindt dat de inwoners van Leunen ook zo goed mogelijk op de hoogte moeten worden gebracht en waar mogelijk mee moeten kunnen denken. Daarom zal op de parochie vergadering van 18 mei a. s. nader op de plannen worden ingegaan en zal goed geluisterd worden naar de ideeen van de mensen. Wie weet kunnen er behalve de restauratie ook nog enkele andere verbeteringen worden aangebracht, waardoor het kerkgebouw beter bruikbaar wordt.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 7