0&' vriendschap, die ons maakt tot beeld en gelijkenis van Jezus. Leven is zich bewwegen vanuit, deze Goede Geest. Mede namens het kerkbestuur, ag ik hen en hun ouders van harte feliciteren. DOQPZONDAG op zondag 23 mei a.s. vanaf 14.00 uur. WEKELIJKS SPREEKUUR Op verzoek zal er vanaf 4 mei, iedere week op dinsdagmorgen een vast spreekuur zijn. De locatie is het parochiezaaltje. De parochie-diaken van Gassel zal van 9 tot 10 uur 's morgens aanwezig zijn. Dit spreekuur is bedoeld voorvragen en informatie over onze kerk en parochie, over liturgie en geloofsleven, over aangelegenheden als misintentie's, gesticht jaargetijde, aktiviteiten binnen ons geloof en leven, vragen rond cateche se, zieke communie en ga zo maar verder. U kunt zowel via de gewone kerkingang, als ook door de achterdeur van de kerk naar het zaaltje. Ieder is van harte welkom. ANTONIUS VAN PADUA (NOVEEN) Onze parochie patroonheilige is "een bloem op de akker van de wereld". Antonius wordt onder meer afgebeeld met een witte lelie in zijn hand, die zijn geur ban heiligheid en zijn integriteit benadrukt. Hijn was gewend om de schepping, de schepselen en andere dingen om hem heen te betrekken in zijn leven. Antonius maakt gebruik van natuurbeelden, vaak als verwijzing naar God, de Zoon, de Geest en Maria, maar ook als een verwijzing naar het goede en het kwade. Ter illustratie zal ik nu in deze noveentijd een aantal voorbeelden geven uit citaten van Antonius van Padua, waarbij hij beelden uit het leven van allerdag gebruikt. Zon en ster; Maria is morgenster die de komst aankondigt van de zon en de dag. Op de morgen van de dag der genade kondigde zij het volk dat in het duister verkeerde, (Mt.4.16) de zon van gerectigheid aan. Jezus Christus, die woont in ontoegankelijk licht, gelijkt op de zon. Zoals een zonnestraal neerdaalt vanuit de zonen licht aan de aarde schenkt, zonder zelf van de zon los te raken, zo is ook Gods Zoon van de Vader uitgegaan om de aarde te verlichten, zonder Zich los te maken van de hemelse Vader. Zo kunnen wij Antonius zien en aanroepen als de zon van licht en warmte in ons leven. JUBILEUM 2000 De Paus heeft 2000 uitgeroepen tot het heilig jaar. De Rooms-katholieke traditie van het heilig jaar gaat o.a. terug op de traditite van het jubeljaar. De term jubeljaar komt niet van het spreekwoord jubelen, maar van het hebreeuwese woord "jobeel", ramshoorn. Het verwijst naar het jaar dat eenmaal in de 49 jaar op Grote Verzoendag met een stoot op de ramshoorn wordt aangekondigd. Zoals iedere zevende dag een sabat, een staakdag is, om de Barm hartige God te eren en tot rust te komen, is ieder zevende jaar, een jaar van rust voor de aarde, een jaar van kwijtschelding van schulden, een jaar om opnieuw te beginnen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 21