VASTENAKTIE 2 "Als ik later groot ben...", is de leus van de Vastenaktie 1999. Kinderen en hun toekomst staan centraal. Kinderen hebben toekomst, ais ze opgroeien in een wereld, die toekomst geeft. Een geborgen thuis, een goede scholing en opleiding, mogelijk heden om zich te ontplooen, gezondheids zorg, etc. zijn bouwstenen van die toekomst, In deze Vastentijd willen we aan die toe komst werken. "Hij riep een kind, zette het in hun midden en zei; Ik verzeker jullie, als je niet verandert en wordt als kinderen, kom je het koninkrijk der hemelen niet eens binnen. Wie zich dus klein maakt als dit kind, die is de grootste in het koninkrijk der hemelen. En wie één zo'n kind bij zich ontvangt in Mijn naam, ontvangt Mij. Maar wie één van deze kleinen,die op Mij vertrouwen, ten val brengt, kan beter met een molensteek om zijn nek in volle zee gegooid worden" (Mt. 18,2-5). Jezus gebruikt dus nogal drastische taal om aan te geven, hoe verwerpelijk het is ais kinderen toekomst ontnomen wordt. Kinde ren staan nog vol vertrouwen in de wereld, dromen over als ze later groot zijn, koesteren idealen. Toch worden de dromen en idealen van kinderen in heel de wereld elke dag opnieuw vertrapt. De Vastenaktie vraagt ons hiertegen op te staan, vraagt ons te kijken naar de wereld door de dromende ogen van kinderen en vraagt ons mee te werken aan de realisering van die dromen in de vaste overtuiging, dat de wereld dan een beetje beter wordt. De vasten aktie vraagt ons dit te doen door bezinning en gebed, door be wust bezig te zijn met de problematiek van de allerarmsten in de wereld, door het financieel ondersteunen van de projekten van de Vastenaktie, door eigen versobering consuminderen) en vele andere vormen van vasten. De Vastenaktie Noord-Limburg verleent dit jaar steun aan projekt en in India als: menswaardig onderdak voor straatkinderen en stoepbewoners in Bombay; verzet van vrouwen en nomaden tegen hun ondergeschikte positie; financiële hulp voor gezondheidsprojekten in Sasaram; financiële hulp voor pastorale zorg in het bisdom Karwar Lees de folder, die met deze Ruuper u wordt aangeboden. De volgende keer ontvangt U de zakjes voor de Vastenaktie 1999, die de Pioniersters komen ophalen in de Goede Week.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 3