OPBRENGST KERKDEURKOLLEKTE VOOR "MEMISA": 427,95. MEDEDELING: Opgaven voor kerkelijke Huwelijken, Huwelijksjubilea en Doopvieringen gelieve men zo tijdig mogelijk af te spreken op de pastorie. Misintenties moeten minstens ëén week van te voren worden opgegeven. De Ruuper moet rul. altijd een week eerder gemaakt worden en de copie van de kerkbericht- moet op maandag ingeleverd zijn. De tarieven voor gewone misintenties zijn vooralsnog: door de week 15,- en in het weekend 30,- DE NAAM. Je naam ben je zelf. Wij zeggen: "Je moet je naam niet te grabbel gooien" of: "Je moet je naam in ere houden." Als iemands naam in diskrediet gebracht wordt, wordt de eerlijk heid van de drager van die naam in twijfel getrokken. Ais door publicaties zonder voldoende kennis van zaken iemands naam in een kwaad daglicht wordt gesteld, is dat een laakbare handelwijze Iemand kwaad berokkenen kun je niet goedpraten met een beroep op vrijheid van meningsuiting. De bescherming van iemands goede naam is een mensenrecht, dat uitstijgt boven de vrijheid van meningsuiting. Deze vrijheid kan nooit bedoeld zijn als een open deur om de waarheid geweld aan te doen of om menselijk respekt met voeten te treden. Wie iemands naam door het slijk haait, gooit met modder naar de naamsdrager. Een Engels spreekwoord zegt: "Een scheidmaam is de hardste steen die de duivel naar een mens kan werpen." 'Die hardste steen kan ook las ter taal zijn. Eerbied voor iemands naam heeft daarom te maken met eerbied voor het leven. Iemand stenigen is dodelijk Pastor Jan Peeters (S.C.J.)

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 3