Telefonische Hulpverlening 10 LIMBURG VRIJWILLIGERS-WERK Waarom doet iemand vrijwilligerswerk? Waarom verplichten mensen zich om dingen te doen zonder dat daar een geldelijke beloning tegenover staat? Met een aantal collega's van de Telefonische Hulpdienst heb ik hier een discussie over tijdens een van onze maandelijkse wer kingen. We doen dit werk allemaal voor niets, althans, zonder geldelijke beloning. Maar stuk voor stuk krijgen we er allemaal iets voor terug. "Het doet me goed als ik voor iemand wat kan betekenen" zegt de een, "dat geeft een gevoel dat je waardevol bent". "Ik merk dat ik hier met mensen over onderwerpen praat waar je normaal nooit over spreekt", zegt een ander, "dat maakt mijn wereld groter". Nummer drie vertelt dat het misschien egoïstisch klinkt maar dat hij door de zorgen van anderen aan te horen zijn eigen sores wat relatiever beziet. Nummer vier vindt dat iedereen een deel van ziin tiid aan anderen moet :eden 'want enwerking f anderen aar') en de rust ('Het is zo heerlij rustig als je hier in de telefoonka r zit, al het gejaag valt van je af). Maar iedereen valt die ene soreel ster bij die vertelt dat ze w leert: 'Ik had nooit gedacht dat ik dat zou kunnen, maar nu ik goed kan luisteren en zaken op een rijtje kan zetten. Ik w< instellingen er zijn en ik durf zelfs in een groep mijn mening kan meepraten over verslaving en seksualiteit en noem maar steeds komen er weer nieuwe Vrijwilligerswerk bij de Telefonische Hulpdienst is niet vrijblijvend. Je verplicht je om per vier weken vier telefoondiensten te draaien waarvan nachtdienst en een dienst in het weekend, je verplicht je ook om deel U nemen aan de maandelijkse werkbesprekingen. Vrijwilligerswerk bij de Telefonische Hulpdienst voor mensen die zich betrokken voelen bij anderen, die stevig in de schoenen staan en die bereid zijn om kritisch naar zichzel te kijken. N atuurlijk word je terdege op het werk voorbereid. Je volgt eerst een basistraining die ongeveer dri maanden duurt en waarin je getraind word in gespreksvaardigheden, sociale kaart etc. Vrijwilligerswerk bij de Telefonische Huulpdienst. Wef waar geen salaris tegenover staat, maar dat je wel veel oplevert. Wij starten in maart weer met een basistraining. Heb je interesse? Bel dan even voor een informatiepakketje. De SOS Telefonische Hulpdienst is dag en nacht bereikbaar voor een gesprek van mens tot mens, ook als anoniem wilt blijven. Om telefoonnummer te 077- 3548888.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 11