Vastenavond 1999 Zondag 14 februari is 't weer zover, ook dit jaar trekt er weer een vastenavondsoptocht door ons Knollenland. De knollekes en Knollinne- kes gaan dan weer Veel plezier maken en de optocht zal daar flink aan meehelpen. De optocht wordt opgesteld in de St. Catharinastraat tussen de Gussenstraat en de Boodenstraat en we gaan verder in de StApolloni- - f >k4» astraat voor zover we die nodig hebben. De volgorde van de optocht hangt zaterdagmiddag op veel plaatsen in Leunen, tegen bomen en palen en achter ruiter van cafe's en winkels. Het opstellen begint om 13.30 uur en om 14.11 is iedereen met alles klaar dan vertrekken we. We kunnen de kinderen op straat niet laten staan koukleumen. De nummerplaatjes voor de optocht dienen zichtbaar meegedragen te wordn in de optocht. De leiders van de deelnemende groepen en wagens dienen dat nummerplaatje en het deelnemerdformu- lier af te halen in de St. Catharinastraat bij huisnr. 13 bij de optocht commissie en niet bij de familie die daar woont. De optocht trekt in de richting van de Steegsepeelweg draait af de Vullingsstraat in en trekt verder door de Boodenstraat, de St. Cathari nastraat, de Gussenstraat, op de Albionsstraat rechtsaf en bij 't transfor mator weer rechts de St. Catharinastraat in dan door de St. Aploniastraat en de K&pellerpad naar 't plein bij 't KnoUenhuis waar de optocht wordt ontbonden. Aan mensen die langs deze route wonen vraagt de optocht commissie dringend in die route geen auto 's te parkeren en om, vanaf 13.30 uur niet meer met de auto door de opstelstraten te rijden. Dat is veel te gevaarlijk voor de chauffeur, de kinderen en het publiek. Dat is iets wat we al jarenlang vragen maar ieder jaar weer zijn er van die lieden die denken dat die waarschuwing voor anderen is bedoeld. Wie toch zonodig met de wagen naar de Steeg moet kan dat doen door de Boodenstraat en de Vullingsstraat v.v. Het is ook beter geen auto's te parkeren in de route waar de optocht trekt, want een deuk of schram in de auto heb je gauw te pakken en 'n ongeluk zit in een klein hoekje. Laat uw plezier ook niet bederven dóór te veel alcohol, dat mag in d eoptocht helemaal niet gedronken worden. Op veel plaatsen ziet men gevelversieringen, raamversieringen en nog veel andere soorten versierin gen meer langs de weg, dat is mooi om te zien, vooral in de route. Kom allemaal op tijd dan kunnen we ook op tijd beginnen, dan zijn we ook op tijd klaar, want de prins heeft het nog druk. Het bekend maken van de prijzen is na de optocht in zaal Martens. In 'n hoekje van cafe Martens, bij de deur aan de Albionstraat krijgt u de optochtsherinneringeii bij de optochtcommissie bij inlevering van het deelnemers formulier en nummerplaatje tot 16.15 uur. Dus geen auto's in de route van de optocht vanaf 13.30 uur, geen alcohol dat mag perse niet, als het even kan huisversieringen en op tijd komen. Maak veel pret en lol maar hou het verstand in de bol. Veel schik en goed weer toegewenst doorDe optochtcommissie.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 8