LAAT JE ZIEN "Kieren maken de man"Zo luidt een spr.eekw.Qord 2. MISDIENAARS: za 19.00 Jop Janssen en Bas van den Heuvel zo 10.00 Evelien Wijnhoven en Inge Theunis Weekbeurt: Groep 2. Dinsdag en donderdag is er geen avondmis. LECTOREN: za 19.00 Harrie Bovee zo 10.00 Eis Wijnhoven GEDOOPT: Melle Verheijen, Bershof 15- De kleding die je draagt, de wijze waarop je jezelf in het openbaar toont, zegt veel over wie je bent en wat je doet. Yaak pas,je je kleding aan aan de gebeurtenis of gelegenheid waar je naar toe gaat of verwacht wordt. Bij sollicitatiegesprekken of het bezoeken van toekomsige klanten door een vertegenwoordiger wordt er heel duidelijk op de kleding i gelet. Bepaalde beroepen of funktie vragen een uniforme of gepaste kleding: het uniform van de agent, de witte jas van de dokter, het habijt van de koosterling, liturgische kleding bij kerkelijke h vieringen, etc. Kleding geeft niet alleen aan hoe je jezelf voelt, maar hoort ook rekening te houden met de gevoelens van andereren. Je kunt niet altijd zomaar je kleden op een manier zoals je zelf wilt. Soms bepaalt de mode of een trend het uiterlijk. Vooral jongeren zijn hiervoor gevoelig. A Of het nu een spijkerbroek is, een tatoe of een piercing, Je wilt je laten zien ais individu of juist als lid van een groep. Als christenen zich willen laten zien, dan nemen zij Jezus tot voorbeeld. Niet wat betreft de kleding, die Hij droeg, maar wel waarmee Hij zich bekleedde: "bekleed u met gerechtigheid, met liefde", zo houdt Hij ons voor. Hij heeft een trend gezet die nog altijd actueel is. Het gaat bij Hem niet om uiterlijk vertoon, maar om hoe iemand van binnenuit tot leven komt, hoe hij ,wat hij van binnen voelt ,wat echt iswaar iswat goed is wat past en betamelijk is, ook laat zien in zijn daden, zijn gedrag.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 3