"t Gaolde Paerd voor Piet Leijssen. "t Gaolde Paerd 1999, de hoogste onderscheiding van't Dartele Veulen is toegekend aan Piet Leijssen. Deze zeer hoge onderscheiding is aan de nu 61 jarige Veulenaar toegekend op grond van zijn zeer vele verdiensten voor de dorpsgemeenschap. Piet Leijssen is in Heide geboren en in het Veulen getogen. In zijn jeugdjaren was hij enkele jaren leider van de sportclub welke deel uitmaakte van de Jonge Boeren en was hij verschillende jaren decorbouwer van de inmiddels niet meer bestaande Veulense toneelvereniging "Doet". In de beginjaren van Vastelaovesvereniging "'t Dartele Veulen"was het Piet Leijssen die een "muts"opzette als de raad van elf niet compleet was. In 1972 was Piet Limburgs kampioen handboogschieten. Hierdoor zorgde hij er voor dat de naam Veulen positief naar buiten gebracht werd, Bij monde van de toenmalige rector Geurts deed het kerkbestuur eind jaren vijftig met succes een beroep op Piet voor het afwerken van de toen net gebouwde kleuterschool in Veulen. Overigens maakt hij sinds 1998 zelf deel uit van het kerkbestuur. Zijn specialiteit in dit bestuur is het verstrekken van adviezen en onderhoud van kerk en rectoraat. In 1975 kreeg het Veulen een nieuw gemeenschapshuis en werd er wederom een beroep gedaan op Piet Leijssen. Voorts behartigt hij al zo'n 20 jaar de belangen van de Veulense mensen in de Raad van Toezicht van Rabobank Zevenrode. Kortom, alle verenigingen van "'t Dartele Veulen" hebbe ten alle tijden een beroep kunnen doen op materialen, gereedschappen én de inzet van Piet Leijssen. Als een bekroning voor al het belangeloze werk dat hij heeft gedaan, zal hij uit handen van Vorst Teun op camavalsdinsdag 16 februari a.s. om 21.30 uur in zaal t Veule 41 Gaolde Paerd mogen ontvangen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 23