- 1 ~rr-- - u. l_fl Blijven liggen tijdens de liedjesmiddag op 10 januari in de Brink, een kindertasje "Notre Dame", met inhoud. j U kunt hiernaar vragen bij Jolanda, in de Brink. Kindertelefoon zoekt versterking. OMDAT JE ER ZELF ZO VEEL AAN HEBT! 4 De kindertelefoon Noord-en Midden-Limburg zoekt vrijwilligers om het team te versterken. Vrijwilligerswerk bij de Kindertelefoon is geen vrijblijvende zaak, je moet weten waar je aan begint, maar het levert je ook veel op. De Kindertelefoon De kindertelefoon is een instelling waar kinderen en jongeren van 8 tot 18 jaar naar toe kunnen bellen om hun verhaal kwijt te kunnen, hun vragen voor te leggen of hun problemen te bespreken. Elke dag, ook in het weekend, van 14.00 tot 20.00 uur, via het gratis tel. nr 0800-0432. Kinderen die bellen kunnen anoniem blijven en dat betekent dat de drempel om te bellen laag is. De kindertelefoon Noord-en Midden-Limburg wordt elk jaar ong. 12.000 keer gebeld, over de meest uiteenlopende onderwerpen, zoals verliefd heid, pesten, problemen thuis of op school, seksualiteit en mishandeling. Soms zijn gesprekken niet zo moeilijk, zoals bv. over verliefdheid. Andere keren vraagt een gesprek veel van vrijwilligers, bv als een kind mishandeld of misbruikt wordt. De kindertelefoon heeft als "Uitgangspunt dat elk kind er recht op heeft om zijn vragen en problemen zonder verdere conse quenties met iemand te bespreken en dat kinderen en jongeren vaak heel goed in staat zijn om met waf hulp hun eigen oplossingen te zoeken. Dat betekent dat we gelijkwaardig met bellers omgaan. We schotelen geen oplossingen voor, maar zoeken die samen met de beller. We bevoogden niet, maar gaan naast het kind staan, Vrijwilligers Aan de Kindertelefoon zitten vrijwilligers. Mensen, die geinteressperd zijn in kindem, die kinderen met respecht tegemoet treden, die kunnen luisteren en die steeds weer bereid zijn om kritisch naar hun eigen functioneren te kijken. Mensen die de uitgangspunten van de Kindertele foon uitdragen en hun vrijwilligerswerk serieus nemen. De vrijwilligers hebben verschillende motieven om dit werk te doen. Bv. om een zinvolle vrijetijdsbesteding te hebben, om te leren hoe zaken met kinderen besproken kunnen worden, om kennis en vaardigheden te vregroten, om nieuwe mogelijkheden in jesfef te ontdekken. En ook omdat het gewoon leuk werk is. Naast het telefoonwerk kunnen vrijwillgers actief zyn in taakgroepen, o.a. op het gebied van voorlichting, publiciteit, registratie etc. De vrijwilligers worden ondersteund door een klein teram van beroepskrachten.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 13