Deze hulp is kosteloos, (telefoon 548040) Elke 2e en 4e donderdag in de maand tussen 13.30 en 15.30 uur tel. 0900-8212183 (22 cent per minuut) Inf. tel. Ö900-8212183 (22 cent per minuut) LEDENWERVING K.B.O. Afdeling Leunen In de week van 18 januari gaan we weer onze jaarlijkse contributie innen. Daarnaast krijgt ledenwerving aparte aandacht. Ledenwerving kan alleen slagen als men een lid wat te bieden heeft. Een aantal aspirant-leden heeft reeds kermis kunnen nemen via „de Nestor" ons leden blad. Als 50+ kan men reeds lid zijn van deze organisatie die thans met 240.000 leden de grootste is in Nederland. Uit het oogpunt van sociaal contact is het de moeite waard het lidmaatschap in overweging te nemen. Aïs u lid wordt van de KBO, dan kunt u heel wat van ons verwachten. Naast belangen behartiging op zowel landelijk als provinciaal en plaatselijk niveau, doet de KBO sog veel meer. We zetten een gedeelte van ons 'aanbod5 graag voor u op een rij Permanente belangenbehartiging voor iedereen van 50 jaar en ouder op het gebied van inkomen, huisvesting, gezondheid, emancipatie, welzijn, educatie en recreatie. Als u wilt kan de KBO u verder helpen met het opplussen van u woning. De KBO heeft ook een ombudsman, die mensen wil helpen met problemen op het gebied van overheidsvoorschriften, ingewikkelde formulieren, problemen met overheidsinstanties of andere instanties. Er zijn verschillende cursussen, o.a. oudere achter de PC. Er is voor de KBO leden ook een j uristenteïefoon. Dit team van de juristentelefoon zit namelijk klaar om bellers met juridische, financiële of sociaal-economische vragen goed te woord te staan en te helpen. Er is ook een gezondheidsteiefoon voor Senioren. Duizenden KBOérs en andere oudere maken jaarlijks gebruik van deze service. Dit is een wegwijzer voor bijvoorbeeld: Bij welke instantie kan ik terecht voor aanpassingen in mijn woning? Ik wil van huisarts veranderen wat moet ik doen Wat wordt wel en wat niet vergoed door de AWBZ? Wat is voor mij de ziekenfonds grens? Wat zijn de kosten van een verzorging of verpleeghuis?

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 26