21 V astelaoves-vereëncging "Ut Dartele Veulen" An alle Vaölese meensen. Afgeloeëpe zondag middag is oonder groeëte belangstelling özze neeje Prins Geert I mit 'n echte raket 't "Dartele Veulen" binne geschote. D'r ware urst wat strubbelinge mar nó 'n geslaagde landing kwaam hij toch vur d'n dag. Wij wille óllie allemól uutnuuëdege um op zaoterdag 16 jannewarie 't Prinselek Paar te kómme fillisitieëre. De resepsie zal gehalde wörre van 20.11 uur tot 23.11 uur ien özze aege Perdsstal. Wij hope dat gillie an de Prins zien leus gevolg geft: Nie naöle, wij viëre dit jaor Vastelaovend ien 't Vaöle". Nó dit offiesjeel gebeure nimt 't BBC 't roër aover en verzorgt 't uutkomme van 't Boerebruudspaar 1999. Óp 't Prinsebal wiër ok bekend gemakt dat 't "Gaolde Paerd"dit j aor toegekend wört an Piet Leyssen. Óp Vasteiaovesdinsdag 16 fibberwarie um 21.30 zal dit uutgerejkt wörre. Neef en Nicht Jeugdprins en Jeugdprinses in Veulen Op dinsdag 5 januari was het feest op Basisschool Antonius. Bart Cox werd uitgeloot als jeugdprins Bart. Linda Cox werd uitgeloot als jeugd prinses Linda. Zij worden bijgestaan door narretje Jan (Jan Bosgoed) en de raad van 11: Lieke Poels, Luuk Derks, Joey Hendriks, Bram Dirkx, Karei Classens, Patrick Classens, Stefan Cox, Danny Hendrix, Rogier Holtermans, Katie Bosgoed, Rik Derks. Reserve is: Daan Hendrix, Tim v.Veghel en Koen Poels. Samen met Prins Geert en Prinses Marian zullen zij proberen er een heel mooie carnaval van te maken.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 22