23 AAN ALLE INWONERS VAN VEULEN Het is alweer jaren geleden dat de interessante Roots-serie op de T.V. vertoond werd. Een Amerikaan, waarvan de verre voorouders als negerslaven vanuit Afrika naar Amerika waren verscheept, was op zoek naar z'n wortels. Hij kwam uit bij Kunta Kinte, de man die als zijn verre voorvader is Afrika gevangen werd en in Amerika als slaaf werd verkocht. Door de eeuwen heen zijn er, om uiteenlopende redenen, steeds mensen op zoek naar him wortels, zo ook leden van de familie Voll(n)berg(h). Na jaren van zeer gedegen archief-onderzoek, staat het met zekerheid vast dat de families Volle(n)berg(h) him wortels in ons dorp Veulen hebben. Hun naam komt van de Vollebergplats. Deze naam is weer afgeleid van de heuvel waarop deze boerderij lag, de Vaerleberg of te wel de Voerleberg berg op 't Veulen). Nu staat op deze plaats de boerderij van Mark en Sonja Spreeuwenberg. De resultaten van alle naspeuringen zijn neer gelegd in een 300 bladzijden tellend boek "Den hofstadt toe Vaerloeberch". Dit boek wordt op zondagmiddag 29 november om twee uur ten doop gehouden in zaal "'t Veule". Ruim 500 Vollenbergen hebben toegezegd deze middag naar 't Veulen te komen. Het wordt dus een heel grote reünie. Voor deze gelegenheid zal er bij de zaal 'n tent geplaatst worden, want voor dit aantal is de zaal gewoon te klein. Ongetwijfeld zullen zoveel mensen, die met heel veel auto's naar 't Veulen komen, hier en daar wat ongemak veroorzaken. Wij als Dorpsraad vragen uw begrip hiervoor. Zij komen zondag, misschien voor de eerste keer thuis. Laten wij er voor zorgen dat zij zich dan ook werkelijk hier thuis voelen! G. Reintjes, secretaris Dorpsraad Veulen

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1998 | | pagina 24