22 "KANGUDILA" Met een warm en dankbaar gevoel reden wij zondag 25 okt. van Heide terug naar Breda. Dit laatste weekend van de Wereldmissiemaand was voor ons een soort afsluiting van "elk weekend in een aprochie" werken. Inderdaad, wij gaan het wat rustiger aan doen. 'n Jaar geleden wisten wij totaal niet waar Veulen of Heide lag maar we hadden ons niet beter kunnen wensen Al op dinsdag 20-10-98 begon onze kennismaking op de basisschool 'de Hei', waar het "stamhoofd" John Heiligers ons welkom heette en een hartelijke concierge ons onmiddelijk met koffie en thee verzorgde Het project was op die school 'Omgaan met elkaar', en zowel de leerlin gen, als zeker ook het team, dat daar lesgeeft, brachten dit in de praktijk. Leerlingen hebben tegenwoordig dikwijls een drukker bezette agenda als wij volwassenen, veel sporten, feestjes ena. Toch stonden wij op zater dagmiddag te repeteren met 46 leerlingen! Mia Geurts uit Veulen was onze praatpaal geweest en per brief en telefoon was alles geregeld. Zij, samen met een aantaal dameszowel uit Veulen als uit Heide hebben ons met alles terzijde gestaan. Het liedje "KANGUDILA" klonk uit vele kelen en hoewel het publiek in dg banken eerst wat onwennig aankeek tegen de onbekende bewegingen op het afrikaanse rythme, klonk de vredeswens "Beto banpangi" (wij zijn allemaal broers en zusters van elkaar) recht uit het hart. Inderdaad: Kangudila, zet het oerwoud open, zet je geest en je hart open, om die ander een beetje te begrijpen. Nooit in onze lange ervaring, hebben wij zo twee dorpen één zien worden wanneer het om een geza- melijke bewustwording ging. Jullie, lieve grote en kleine mensen, hebben je hart opengezet voor de straatkinderen in Kinshasa, de hoofdstad van Congo. Heel veel dank hiervoor! Ook veel dank voor de geweldige bijdrage by de verkoop, want er is omgezet voor f 1.293,40. Daar kwam nog bij het "over" van de kollek- teschaal en dat was f 397,20. Dank aan de dames, die mee hielpen met de verkoop en ook aan deken Coenen, die dit alles mogelijk maakteZijn insprirerende woorden zullen wy niet snel vergeten. Dank namens onze kinderen in het opvangcentrum en blijft: "Kangudila", dus open staan voor zoveel zaken, wanneer de M.O.V. of de werkgroep "Gezinsviering" een beroep op u doen. Merci mingi! Heel veel dank! Ben en Mary Yetu) van den Boom.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1998 | | pagina 23