Het is alweer enige tijd geleden dat u in de ruuper een aankondiging hebt kunnen lezen over een werkgroep die zich bezig zou gaan houden met een onderzoek met betrekking tot de behoefte aan en de mogelijkheden inzake een urnen plaats op ons kerkhof. De werkgroep zou een advies uitbrengen aan het kerkbestuur, dat uiteindelijk een beslissing zou moeten gaan nemen. De werkgroep heeft recentelijk haar onderzoek afgerond en een advies uitgebracht aan het kerkbestuur. Op de laatstelijk gehouden vergadering van het kerkbestuur is unaniem besloten om het door de werkgroep gegeven advies op te volgen. Concreet betekent dit dus dat op ons kerkhof ©en umenplaats zal worden gerealiseerd. De umenplaats zal wonden geiocaliseerd op de ruimte tussen het schuurtje en de in dat vak gelegen graven. Gekozen is voor boven de grond te plaatsen umenkekfertjes, die geschikt zijn om eik twee urnen te kunnen bevatten. De werkgroep heeft zich tevens bereid verklaard om in samenwerking met een groep vrijwilligers de aanleg zelf te realiseren, een en ander om de kosten, die op zich bepaald niet gering zijn, toch enigszins te kunnen drukken. Het kerkbestuur bedankt vanaf deze plaats de leden van de werkgroep, bestaande uit Judith Lueassen, Henk Lucassen, Herman Holtackers, Frank Comelissen, Joos Reintjes en Jeu Steeghs. Nu kan de fase van realisering beginnen. Het kerkbestuur streeft er naar om, tenzij weergoden ons niet goed gezind zijn, en en ander binnen enkele maanden klaar te hebben, maar dan Is hst we! noodzakelijk dat er zich een aantal vrijwilligers aanmelden die bereid zijn om samen met (enkele leden van) de werkgroep de handen uit d© mouwen te steken. Het te verrichten werk bestaat uit het rooien van de bomen, struiken en planten naast en achter het schuurde, het plaatsen win trotteirfoandjes, het leggen van tegels en van worteldoek, het aanbrengen van grind en het planten van nieuwe coniferen. Al met al lijkt het bepaald geen zware klus, maar toch zoveel werk dat vrijwilligers onontbeerlijk zijn. daarom,.,...OPROEP....... Willen degene, die vrijwillig met anderen de handen uit de mouwen willen steken, zich melden bij de beheerder van het kerkhof Joos Reintjes,tel 58 30 58. Bij voorkeur meteen aanmelden, zodat we ook daadwerkelijk op korte termijn kunnen starten met de realisering van de umenplaats op ons kerkhof. Bij voorbaat dank aan diegene, die zich ais vrijwillger melden.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1998 | | pagina 5