2 MISDIENAARS: za 19,00 Yvonne en Jeanne Theunis zo 10,00 Mark Weijs en Jop Janssen Weekbeurten GROEP 1 LECTOREN: za 19,00 Lies van Bavel zo 10.00 Goen Reintjes OVERLEDEN: Mevr. Thea Aarts-van Aken, Steegse Pelweg 27 is op 4 aug. plotseling overleden op 62 jarige leeftijd. Op zaterdag 8 augustus is de plechtige Uitvaart in onze kerk gehouden, gevolgd door de crematiedienst in het Crematorium te Blerick. ER IS EEN TIJD Er is een tijd van weggooien en een tijd van oprapen, een tijd van vergeten en een tijd van ontdekken, een tijd van óverdrijven en een tijd van herwaarderen. Dat ondervond een kustenaar, toen hij op een zolder een oud vergeten beeld ontdekte; zijn kennersoog zag door de verflaag heen een goed stuk houtsnijwerk, en een week later stond het ais zeer waardevol in een etalage van een antiquair.... Zo is 't ook gegaan met het levensbeeld van een vrouw, die in de Bijbel staat vérmeid ais de moeder van Christus: Maria. In de loop der eeuwen raakte haar naam bedolven onder het kaarsvet van veel misgroeide devoties, onder een verflaag van dogma's en-misplaatste eretitels, beschadigd door roomse overdrijving en protestantse afweer.... Toen kwamen de dagen van de ontnuchtering, en in het huis van geloof verdween Maria naar de hoek of op zolder, zo'n plaats waar alles staat wat zijn tijd heeft gehad.... Maar dan komt er weer een tijd - misschien nu - dat je haar door het stof en de verf opnieuw herkent: Maria, de gelovige vrouw, de trouwe moeder van Christus, wier ten hemelopneming wij dit weekend vieren. iff* Jan van Opbergen. -

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1998 | | pagina 3