GEDOOPT: Niels Cornelissen, Scheiweg 14 Lars Fasotte, Ebbenkruidstraat 12, Almere Marvin Peeters, Rondeveld 16 2. HUWELIJKSAFKSander Jacobs en Marisa Rizzo, beiden uit Venray (2e roep) MEDEDELING; Bij afwezigheid van de pastoor kan men voor dringende pastorale aangelegenheden kontakt opnemen met Mevr Annie Reintjes, Bershof 18, Tel.: 58 22 21. HEILIGE DRIE-EENHEID. Vader, Zoon en heilige Geest zijn drie namen, die christenen gaven en geven aan één en dezelfde God. Aan het begin, bij de doop, en ook aan het eind van onze levensreis worden we gezalfd en gezegend in de naam van de Vaderde Zoon en de heilige Geest. Er zijn mensen die, als ze aan God denken, vooral de nadruk leggen op zijn schepping. God is voor hen het begin van alles, de gever van alle goeds. Maar ook degene die pijn en ellende kan overzenden. Ons lot, geloven zij, ligt helemaal in Gods hand, en we kunnen alleen maar bidden, dat Hij ons goedgezind is. Van zo'n godsbeeld is best iets waar, maar veel ook niet. Andere gelovigen zien God vooral als een geest: God woont niet op aarde, maar heel ver weg in de hemel. Daarom kun je je maar het beste uit de wereld terugtrekken, vinden zij, en al mediterend God zien te vinden. En weer andere mensen- christenen zijn zulke mensen - geloven, dat God iemand is die ons nabij is, die met ons meetrekt, en ons uitdaagt om de aarde bewoonbaar, en mensen gelukkiger te maken. Die God die met mensen begaan is, heeft zich geopen baard, zich laten zien, in Jezus van Nazaret. Die Jezus is voor ons hét beid van God. Gelovige mensen die God zien als een almachtige, die alles in de hand heeft, zullen zich misschien bij veel dingen gauw neerleggen met het idee dat het de wil van God is. Dus valt er niks te doen. Gelovigen die God beleven als een verre, vreemde geest, ergens hoog in de hemel, zijn geneigd de aarde te laten voor wat ze is, en zoeken hun heil niet in doen, maar in bidden. Maar zij die in Jezus het beeld van God zien, zullen God dienen in de zorg waarmee ze mensen dienen. Leven en geloven in de naam van de Vader, de Zoon en de heilige Geest betekent eigenlijk in de Geest van de Zoon een Vader zijn voor elkaar

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1998 | | pagina 3