MISDIENAARS za 19.00 Jop Janssen en Tim Voetmans zo 10.00 Kim Vuliings en Annelies Heidens Weekbeurten Groep 2. Woensdag geen avondmis- 2. LECTOREN: za 19.00 Jan Reintjes zo 10.00 Goen Reintjes GEDOOPT: Sjoerd Claessens, Weth. Reintjesstraat 7 HUWELIJKSAFKLouis van der Linden uit Venray en Monique Weijs uit onze parochie (2e roep) EEN GODDELIJK GEBED. In een tekst over bidden beschrijft Henry Nouwen hoe hij in zijn leven door lief en leed, in goede en kwade dagen leert bidden. Steeds meer ervaart hij, dat hij minder woorden nodig heeft om zich verbonden te wetèn met God. Hij vertelt ook, dat bidden een levenshouding kan worden, waarin je je opent voor God. Een houding, gegroeid in en door de diepte van het leven, van alle leven. Leven wordt dan één goddelijk gebed. Nog vóór we de woorden uitspreken zijn we vaak al aan het bidden. Immers het je klaar maken voor gebed is al bidden. Je leven stellen in Gods tegenwoordigheid is al gebed, een goddelijk gebed. Ieder kan op eigen wijze, in eigen situatie, in eigen tijd, verbondenheid zoeken met God,tot Hem bidden: Ben bij mij, God, al de dagen van miin leven. Ben bij mij in de nacht en in de kou ais pijn en tegenslag mij overvallen. Ben bij mij in de vreugde en de kleine goede dingen van alledag. Geef mij een levenshouding om U aanwezig te weten in mijn doen en laten, opdat door mij dat kleine stukje aarde, waar ik leef, bewoonbaar wordt, zó dat U er door mij wilt wonen. Amen. De christelijke gemeeneschap leeft uit de voorbede van de leden voor elkaar - of ze gaat te gronde. Dietrich Bonhoeffer

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1998 | | pagina 3