2. MISDIENAARS: za 19.00 René Geurts en Bas van den Heuvel zo 10.00 Mark Weijs en Tim Voermans Weekbeurten Groep 1. Maandag en donderdag is er geen avondmis. LECTOREN: za 19.00 Goen Reintjes zo 10.00 Jan Reintjes HUWELIJKSAFKDirk Aerts uit Meerlo en Henriëtte Claessens uit onze parochie (le roep) ROEPINGENZONDAG. (2-3 mei 1998) Elke mens, wie hij of zij ook is, wordt door de Schepper-Vader in het leven geroepen om naar Zijn beeld en gelijkenis een leven van liefde te leiden. De liefde is de roeping van elke mens. In het sacrament van het doopsel wordt die mens geroepen om Christus te volgen,door zijn leven te geven aan God en aan de medemens in een nog grotere liefde. In het sacrament van het vormsel wordt hij door de heilige Geest geroepen om voor allen te getuigen van die liefde. Geen mens is dus "zonder roeping", integendeel, God roept ieder van ons onophoudelijk bij onze naam. Wij vormen als Kerk een gemeen schap van "geroepenen", waarin ieder de gave van de heilige Geest ontvangt om een bijzondere roeping te vervullen. Elk van die roepingen is belangrijk, want pas door de rijkdom van de vele bedieningen en gaven wordt het geheel van de kerk opgebouwd; of het nu de roeping tot het priesterschap of het diaconaat, de roeping tot het monastieke leven, de roeping tot het godgewijde of apostolische leven, de roeping tot catechist en parochie assistent, de roeping tot het huwelijk en ouderschap, de roeping tot medewerker in de parochie, de roeping tot deelname aan de christelijke verenigingen en nieuwe bewegingen: steeds gaat het om een belangrijke en noodzakelijke bijdrage aan de zending die Christus aan de Kerk gegeven heeft. De bevordering van al die roepingen is noodzakelijk. Als ieder van ons zich opnieuw en dieper bewust wordt van zijn bijzondere roeping en daar trouw naar leeft, ontstaat in de Kerk een "nieuwe cultuur van roeping", die antwoord kan geven op de cultuur van de zinloosheid en doelloosheid, die zoveel mensen in haar greep houdt. Wij hoeve'n dan als Kerk niet angstig te vragen naar de toekomst, maar mogen steunen op de christelijke hoop, die uit het geloof en de overgave aan God voortkomt-.- Ontvankelijk voor

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1998 | | pagina 3