COLLECTE N.F.S.G. 12 DE collecte voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten die onlangs werd gehouden heeft het mooie bedrag opgebracht van f 6.422,20 waarvan in Leunen f 494,60 en in Veulen f 237,55. De Venrayse organisatie van ISBV dankt alle gulle gevers, maar ook de collectanten hiervoor mede namens de gehandicapte sporters. Kinderhulp rekent op forse toename aanvragen vakanties, ook in Lm." burg. Het Nationaal Fonds Kinderhulp, fondsenwerver voor kinderen in de jeugdhulpverlening, verwacht dat het aantal verzoeken om financiële steun het komense jaar flink zal stijgen. Alleen al voor vakanties zal dit jaar vanuit het hele land naar schatting f 600.000,aangevraagd worden. Dit is bijna 30% meer dan in 1997! Een succesvolle collecteweek - in 1998 van 3 t/m 9 mei- is absoluut noodzakelijk. Voor deze groeiende vraag om (financiële) hulp zijn twee oorzaken aan te wijzen. Aan de ene kant geniet Kinderhulp een grotere bekendheid. Aan de andere kant moeten instellingen door nijpend geldgebrek steeds vaker bij aprticulieren fondsen aankloppen. De aanvragen voor (kampeer-)vakanties komen van instellingen voor hulpverlening, In Nederland hebben zo'n 140.000 kinderen te maken met jeugdhulpverlening, omdat ze zodanig in d eproblemen zitten dat profes sionele hulp nodig is. Als deze kinderen niet langer thuis kunnen wonen, worden ze in veel gevallen opgevangen in een internaat of pleeggezin. Daar is voor de extraatjes vaak geen geld. Daarom springt Kinderhulp financieel bij. Voor individuele kinderen en voor hele groepen. Zo kunnen deze kinderen ook eens op vakantie, lid worden van een sportclub, een cursus volgen of komt er een schommel of zandbak bij het tehuis waar ze wonen. Kinderhulp kan deze aanvragen honoreren dankzij de nationale collecte, en dankzij de bijdragen van donateurs en sponsors. Dat Kinderhulp de verkregen gelden goed besteed, wordt bevestigd door het toegekende CBK-Keur, dat staat voor 'verantwoorde fondsenwerving en besteding'. In 1997 heeft Kinderhulp in de provincie Limburg f 114.307,— bijgedra gen. Dat is ruim 12.000 gulden meer dan in 1996! Kinderhulp heeft hiermee voor ruim 150 kinderen die in tehuizen en pleeggezinnen wonen een leuke vakantie mogelijk gemaakt. Ondermeer Stichting Jeugdhulp de Spil in Venlo en stichting Jeugdhulp in Maastricht maakten hier dank- baak gebruik van. Jeugddorp Bethanie in Hom kreeg een bijdrage van Kinderhulp voor sport-en clubactiviteiten en kampeermaterialen. en 323 kinderen hebben dankzij Kinderhulp een gezellig Sinterklaas gehad. Dit betreft kinderen van Huize St Joseph in Cadier en Keer en de Widdonck in Heibloem. Voor inform, in Leunen: Lies van Bavel, Albionstr. 9, 5809 AB Leunen, tel. 58 21 93

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1998 | | pagina 13